Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Restaurace Chi Xiao Mian bere jídlo jako umění

Gong Xuewen si loni na jaře otevřela podnik v Laubově ulici. Její hlavní ambicí bylo rozbít stereotyp o čínské kuchyni.

Vždycky jsem toužila vyjet někam do zahraničí a poznat svět mimo rodnou Čínu. Studovala jsem proto ve Francii a pak v Praze, kde jsem si později našla práci v oblasti poradenství. Mojí skutečnou vášní bylo ale vždycky vaření. Začala jsem se stánkem na trzích na námětí Jiřího z Poděbrad a potom jsem si splnila sen, když se mi podařilo otevřít vlastní restauraci. Tuhle lokalitu jsem si vybrala proto, že tu už dva roky žiju a je tu dynamická komunita. Lidi tu rádi zkoušejí nové věci a cení si autentického jídla. Mou ambicí je totiž rozbít stereotyp o čínské kuchyni.

Nabízíme hlavně xiao mian, což v překladu znamená jednoduché nudle. U nás doma v Čchung-čchingu je jíme téměř denně. Mísa s nudlemi obsahuje přes 15 ingrediencí — například konzervovanou čínskou zeleninu, hořčici, pepř a speciální chilli olej, který je vyrobený ze čtyř různých druhů chilli plátků. Vedle toho máme i čínské knedlíky jiaozi. Všechny recepty jsem navrhla sama a spolu s mým týmem se je snažíme neustále vylepšovat. Například nedávno jsme přišli s novým receptem na nudle z lilku, které mají nezaměnitelnou sečuánskou chuť. U nás v restauraci bereme jídlo jako umění, proto máme otevřenou kuchyni a zákazníci nám doslova vidí pod pokličku.

TIP PRO VÁS

Každé chilli má své osobité kouzlo a chuť. Některé vytváří bohaté aroma, jiné dodává barvu. Pokud si na jeho pikantní chuť teprve zvykáte, pomůže, když vůči ní budete otevření. Začněte s mírnou úrovní, nechte ji reagovat na vašich rtech a postupně budete nacházet její krásu. Po vyzkoušení našeho chilli mi někteří zákazníci řekli, že jim vyhovuje chuť „tak akorát“, kterou cítí jen na rtu, ale ne v žaludku. 

Sdílet:

Gong Xuewen

18. 01. 2024

Login