Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Na trzích seženete i vyhlášenou kachní pochoutku

Od března se na své místo na trzích na Jiřáku vrací pojízdná prodejna Soni Urbanové. Mezi mnoha drůbežími specialitami nabízí i oceněnou roládu.

Jatky Bojmany u Čáslavi založili mí rodiče v roce 1996, já se zapojila později. Na farmě máme kolem 200 kusů drůbeže, na podzim chováme taky husy určené na oslavy svatého Martina. Maso, které prodáváme, pochází buď z lokálních zdrojů, nebo přímo z našeho chovu. Protože v rámci podnikání máme oficiálně schválenou porážku, zpracováváme ho kompletně sami, a to tak, že maso nejenom porcujeme, ale taky dál upravujeme.

Klademe důraz na kvalitu a osobitost, a tak mají naše výrobky nezaměnitelnou chuť i vůni. Nabízíme kuřecí a kachní rolády, paštiky, salámy, šunku, máme taky slepičí maso. Snažíme se, aby v polotovarech byl velký podíl masa, u rolád je to až 93 procent. Naši zákazníci si oblíbili například naši kuřecí roládu s listovým špenátem nebo brokolicí. Za kachní roládu jsme v roce 2012 získali titul Regionální potravina.

Na Jiřáku jsme už 12 let každý pátek. Vedle toho prodáváme taky na trzích v Dejvicích a máme kamennou prodejnu v Čáslavi.

Tip pro vás

Při nákupu kuřete se vyplatí vzít celé. Co nezužitkujete, hodí se na vývar, který má v kuchyni nepřeberné množství využití. Kuřecí stehna nevykosťujte, právě maso s kostí dodá omáčkám tu pravou chuť. A doporučuju vám sáhnout po nějakém receptu na dobrou marinádu, v zimě se hodí taková, která zahřeje. Připravíte ji z kurkumy, zázvoru, česneku a citrónové šťávy.  

Sdílet:

Soňa Urbanová

28. 03. 2024

Login