Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Oddělení matrik a státního občanství

pondělí
8—12 h 13—18 h
středa
8—12 h 13—18 h

2icon-upozorneni1-blackZ důvodů konání voleb do zastupitelstev obcí ve dnech 23. — 24. 9. 2022 je posledním termínem pro konání svatebních obřadů na území Prahy 3 čtvrtek 22. 9. 2022. Pokračovat v konání svatebních obřadů bude možné až po ustanovení vedení a zastupitelstva městské části.


  • Eviduje narození, uzavření manželství, úmrtí a změny jména a příjmení obyvatel.  
  • Vede agendu státního občanství.

2icon-upozorneni1-black„Dne 28. května 2022 nabyl účinnosti zákon č. 128/2022 Sb., o opatřeních v oblasti daní v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace (dále též „Lex Ukrajina II“), který zmocňuje všechny orgány veřejné moci, které vyměřují nebo vybírají správní poplatky podle zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o správních poplatcích“), k upuštění od vybrání správního poplatku od fyzické osoby, která vstupuje nebo pobývá na území České republiky v návaznosti na ozbrojený konflikt na území Ukrajiny vyvolaný invazí vojsk Ruské federace. Toto zmocnění se vztahuje na správní poplatky, u kterých vznikla nebo vznikne poplatková povinnost, a to v období od 24. února 2022 do 31. března 2023.

 

Na úseku matrik se jedná o poplatky vybrané podle položky 12 písm. a) a b) sazebníku správních poplatků — poplatky za uzavření manželství / vstup do registrovaného partnerství.

Svatby, narození, úmrtí, občanství

Formuláře ke stažení

Kontakty

1
Mgr. Neuwirthová Pavlína
vedoucí oddělení matrik a státního občanství
rodná a sňatková matrika, změny jména a příjmení
Kaplanová Věra
matrikářka
sňatková matrika, úmrtní matrika, změny jména a příjmení
Laštovková Jindřiška
matrikářka
státní občanství
Mgr. Lukešová Zuzana
matrikářka
státní občanství
Petrášová Hana
matrikářka
státní občanství

Havlíčkovo náměstí 9

2. patro (kanceláře 224, 225, 226)

Zpět na odbor občansko správní

Login