Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

U nás se nemusíte bát srkat

Minh Do Vu popisuje vznik restaurace Taiko Ramen Bar i to, že hostům toleruje svérázné stolovací návyky, které jsou spojené s konzumací japonských jídel.

O tom, že bychom si otevřeli vlastní restauraci, jsme se bavili se dvěma kamarády už v roce 2018. Já, Quang Tran Khoi a Huy Le jsme si sedli u saké a vína a rozebírali své nápady. Přemýšleli jsme nad tím, co chybí na trhu v rámci asijské kuchyně, protože tu máme všichni tři rádi. Nakonec jsme se shodli na tom, že jsou to japonská jídla. Začal dlouhý proces hledání prostoru a vytváření menu i koncepce restaurace. Tu jsme otevřeli v roce 2019 v Husitské ulici a k tomu přidali ještě stánek ve smíchovském Manifestu.

V našem menu najdete tradiční asijská jídla, jako je například japonská nudlová polévka ramen. Nejznámější je tonkotsu, tedy 12 hodin tažený krémový vývar z vepřových kostí a kuřecích skeletů. Nabízíme taky chobotnicové kroketky s japonskou majonézou a japonského sušeného tuňáka katsuobushi. Velmi oblíbené je i karaage, tedy smažené kuřecí maso na japonský způsob, nebo yaki gyoza, což jsou lehce osmažené japonské knedlíčky se směsí mletého vepřového masa a zeleniny. K tomu se výborně hodí japonské pivo, nabízíme ale i vína, například italské prosecco.

Používáme hlavně čerstvé suroviny, nakupujeme českou zeleninu i maso od českého řezníka. Nudle jsou domácí a některé typické ingredience si necháváme vozit přímo z Japonska. Vařím já a můj kolega. Kulinářské umění jsme se naučili v předešlé práci, kde jsme pracovali jako kuchaři, ale taky doma, když jsme zkoušeli různé recepty z knih.

Tip pro vás

Japonské jídlo se jako většina asijských pokrmů konzumuje pomocí hůlek. U polévky ramen je ale v Japonsku dovoleno srkat, dokonce to je zvyk. Určitě se toho nebojte.

Sdílet:

Minh Do Vu

30. 04. 2024

Login