Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Trojka na sousedském poznávání

Festival Poznejme se, sousedé zaměřený na kulturu zdejších minoritních skupin a na rodiče s dětmi proběhl v neděli 17. září.

Akce začínala ve 13. hodina a její program byl udělaný tak, aby si ho každý užil. Program byl složený z devíti workshopů a doprovodného kvízu pro děti. První část byla věnovaná poznání zajímavostí o významných místech Žižkova a z části také třem nejvýznamnějším národnostním menšinám. Každé stanoviště bylo označené cedulí s daným místem a legendou odkazující k úkolu. Děti ale měly možnost účastnit se i různých dílniček a her. Například napodobením Jana Žižky s jedním zakrytým okem se snažily trefit terč, skládali puzzle, sestavovaly elektrický obvod pomocí stavebnice Boffin apod.

Program byl zajištěny i pro dospělé, a to především v podobě show ukrajinské hudebnice Veroniky Pozniak, produkce vietnamských umělců, workshopu salsy nebo kubánské kapely Cuarteto Tropical, která celý sousedský festival zakončila.

Kromě celého programu aktivit mohli návštěvníci ochutnat i jídla různých kultur, a to například tuniský street food v přípravě Nabu Sandwich, kteří měli připravenou i kuchařskou show. Vybírat bylo možné ale i z čínské, kubánské, mexické či indonéské kuchyně a veškeré jídlo jste pak mohli doplnit kávou nebo domácí limonádou z kafé baru Pracovna.

Akce byla pořádaná v rámci projektu Praha 3 - Společné soužití 2023 na podporu integrace držitelů dočasné ochrany spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a hlavním městem Prahou z Programu podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2023. Na organizaci se spolupodílelo i rodinné centrum Nová Trojka.

Sdílet:

Vendula Kryštofová

18. 09. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

03

Noc literatury přiblíží současné světové autory

19. 09. 2023
ilustrační foto

Dotované kurzy angličtiny s rodilým mluvčím pro žáky 5.—9. tříd z Prahy 3

26. 09. 2023
385493756 723816183118821 2013176552502732056 n

Nová adresa: Hartigova. Definitivně v Praze 3 vystřídala Koněvovu ulici

02. 10. 2023
Další zprávy
Login