Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Noc literatury přiblíží současné světové autory

Na devatenácti místech Vinohrad se bude konat 20. září Noc literatury. Zájemci se během ní seznámí formou čtených ukázek s aktuální světovou prózou.

Podle organizátorů má akce, která proběhne i v mnoha dalších zemích, povzbudit zájem o současnou literaturu. „Literatura byla vždycky svědectvím doby a kritický pohled na nás samé je předpokladem vlastní reflexe. Jsem rád, že letošní ročník nazírá na město a jeho hranice v jiné než zaběhané perspektivě,“ říká starosta Prahy 3 Michal Vronský.

Volba lokality padla tentokrát na Vinohrady, o které se dělí městské části Praha 2, 3 a 10 — ty se taky na organizaci festivalu podílejí. Start je v 18.00 na všech místech současně, posluchači se budou obměňovat v pravidelných intervalech až do 23.00.

Programová nabídka je pestrá. Román Stopy na cestě od ukrajinského autora Valerije Markuse bude v prostorách ateliéru a dílen Národního divadla číst herec Radúz Mácha. Návštěvníci kavárny Dzomsa v Lucemburské ulici se seznámí s Andělským prachem Cornelie Travnicek v podání Denise Šafaříka. Beáta Kaňoková se v galerii Club 3. břeh ujme knihy Přízrak v hrdle od irské básnířky a prozaičky Doireann Ní Ghríofa. Pokud zavítáte do kavárny Dance café v Orlické ulici, čekejte román Čhávata z manéže od amerického autora Garyho G. Steela. Představí vám ho Petr Stach.

V galerii Toyen přečte Daniela Kolářová část Kodaňské trilogie od Tove Ditlevsen. Herec Jan Vlasák je na programu v kostele Nejsvětějšího srdce Páně s ukázkou románu Tongolele neumí tančit od Sergia Ramíreze Mercada. Obraz současné maďarské kultury nabídne v divadle Venuše ve Švehlovce román Magnetický vrch od Réky Mán-Várhegyi, kde ho představí Elizaveta Maximová. V kavárně Kutloch 67 bude zastoupen český autor Viktor Špaček. Ukázku z jeho povídkové sbírky Čistý, skromný život přečte Pavel Batěk. Několik vystoupení doprovodí tlumočení do českého znakového jazyka. Podrobnosti zjistíte na webových stránkách nocliteratury.cz

Sdílet:

Alžběta Bublanová

19. 09. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

ilustrační foto

Dotované kurzy angličtiny s rodilým mluvčím pro žáky 5.—9. tříd z Prahy 3

26. 09. 2023
vincek2

Radnice ocení dobrovolníky

29. 09. 2023
385493756 723816183118821 2013176552502732056 n

Nová adresa: Hartigova. Definitivně v Praze 3 vystřídala Koněvovu ulici

02. 10. 2023
Další zprávy
Login