Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Hudební podzim na Trojce nabídne mix žánrů

Na začátku října odstartuje znovu po roce tradiční festival hudby. V rámci pěti koncertů uslyšíte klasiku, šansony, ale i legendárního Josefa Zímu.

První tóny festivalu zazní v úterý 3. října v hotelu Olšanka, kde vystoupí Josef Zíma. Těšit se můžete na písničky Karla Hašlera, směs Oldřicha Nového nebo melodie z filmu Pyšná princezna a ze seriálu Hříšní lidé města pražského.

Ve středu 11. října představí v KC Vozovna svůj bohatý repertoár hudební skladatel Lukáš Sommer, který návštěvníky provede dějinami kytary od renesance po 20. století. Přední osobnost mladé skladatelské generace zahraje vedle Bacha, Lobose či Albénize i vlastní autorskou hudbu inspirovanou cestováním po Indii, Filipínách a Americe.

Atrium na Žižkově si na 17. října připravilo šansonový večer Báry Kodetové, jejíž repertoár se rozrostl o písně Hany Zagorové a známých českých autorů, jako jsou například Ondřej Brzobohatý, Michal Worek nebo Václav Kopta. Chybět nebude ani hit Náš dům, s nímž Kodetová bodovala v hitparádě Českého rozhlasu. Ve středu 8. listopadu nabídne festival unikátní spojení. V obřadní síni žižkovské radnice zahrají bratři Pavel a Petr Šporclové společně se Zemlinského kvartetem (na snímku).

Nezapomenutelný hudební zážitek slibuje především jejich provedení Dvořákova Smyčcového sextetu A dur. Festival zakončí ve čtvrtek 16. listopadu houslista Pavel Šporcl a komorní orchestr Praga Camerata. Ve Vencovského aule VŠE předvedou jednu z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších kompozic klasické hudby — Vivaldiho Čtvero ročních dob. „Velmi mě těší, že se i v letošním roce podařilo za podpory třetí městské části uspořádat cyklus pěti koncertů, které se navíc uskuteční na zajímavých místech. Naší spolupráce si velmi vážím a věřím, že program přispěje k oživení kulturního a společenského života v této hezké části Prahy,“ říká Šporcl, který je uměleckým ředitelem festivalu. „Hudební podzim na Trojce je zaměřený na vícero žánrů, a proto věřím, že si každý najde něco, co ho osloví,“ dodává radní pro kulturu Pavel Křeček. 

Sdílet:

Vendula Kryštofová

03. 10. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

DSC04751

Senioři se podívali po památkách

04. 10. 2023
loxper-hartig-tour-thumb

Po stopách Karla Hartiga. Projděte se s mobilní aplikací

11. 10. 2023
iStock-1449015635

Studentský summit POHNI PRAHOU /II dá ochutnat, o čem bude Parlament dětí a mládeže Prahy 3

11. 10. 2023
Další zprávy
Login