Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Vyzkoušejte grilované kohoutí maso

Na trzích najdete stánek italské restaurace Kohoutek, která sídlí ve Slezské ulici. Její vznik popisuje jeden z majitelů Fabio Giovanni Corioni.

Spolu s několika přáteli jsme se rozhodli představit v České republice starobylou lahůdku ze severu Itálie. Malí kohouti se chovají v italských Alpách ve velkých prostorách s horským vzduchem a čistou vodou, takže mají kvalitní a lahodné maso a jsou 100 % bio. Každý kohoutek váží přibližně 500 gramů a je ideální pro jednu osobu. Děláme i dětské porce. Kohoutí maso nabízíme v několika provedeních: pikantní, glazované, BBQ, lanýžové. Vaříme ho pomalu při nízké teplotě a ochucujeme naší tajnou směsí koření, takže je křehké a šťavnaté. Vedle toho máme výběrová vepřová žebra, polentu, jídla s houbami nebo šafránem a svěžími bylinkami.

Zvláštností je i náš způsob čepování piva, při němž plníme sklenice ode dna. Přijít k nám můžete na večeři i na polední menu. K dispozici je nejen restaurace, ale taky přilehlý dvorek, který v zimních měsících vyhříváme topnými lampami, takže je otevřený celý rok. Kohoutek je určený nejen těm, kdo si chtějí v klidu posedět u kvalitního jídla a pití, ale i všem, kdo spěchají. Máme totiž rychlý a efektivní systém objednávek fungující prostřednictvím monitoru. Na něm si můžete přečíst podrobnosti o denní nabídce a vybrat si přesně to, na co máte chuť.

TIP PRO VÁS

Naše restaurace funguje jako concept store. To znamená, že každý zákazník si u nás může koupit většinu vystavených předmětů, například židle, na kterých sedí, obrazy, motocykly, náramky a tašky z Itálie nebo starožitné trezory z Anglie.

Sdílet:

Fabio Giovanni Corioni

18. 07. 2023

Login