Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Tradici Vinohradského pivovaru udržujeme i rozvíjíme

Od první várky piva v obnoveném Vinohradském pivovaru uplyne letos osm let. Jeho vznik i současnost přibližuje jeden z jednatelů a zakladatelů Dan Hojdar.

Pivovar je vlastně splněným snem devíti přátel z gymnaziálních let. Často jsme přemýšleli o tom, že bychom chtěli vyrábět vlastní pivo. V roce 2013 dva z nás, Václav Hrabák a Jan Korselt, projekt nastartovali a začali sen měnit v realitu. Potřebovali jsme najít funkční prostory, a tak jsme byli nadšeni, když se naskytla možnost obnovy původního vinohradského pivovaru. Rekonstrukce se povedla, první sud piva jsme naráželi už v říjnu 2014, na den přesně 120 let po první várce našich předchůdců. Od té doby jsme se rozrostli a kapacita budovy dosáhla postupně maxima, takže plánujeme brzké rozšíření. Dnes je Vinohradský pivovar nedílnou součástí české craftové scény. Mezi minipivovary se řadíme objemem výroby i řemeslným přístupem. Vedle svrchně kvašených piv, specifických pro tento typ pivovarů, tvoří velký podíl naší produkce klasický český ležák plzeňského typu, oblíbený zejména pro svoji vysokou pitelnost. Příkladem je Vinohradská 11, která se vyznačuje bohatou vůní Žateckého červeňáku doplněného o Premiant. Těší nás, že jsme se stali součástí lokálního života. Naše pivo se čepuje u nás v restauraci i v dalších hospodách po celé Praze, samozřejmě včetně těch vinohradských a žižkovských. Nabízíme ho také v plechovkách, máme i e-shop. V infocentru na Jiřáku je aktuálně k mání limitovaná edice Vinohradské 11 s motivem kostela Nejsvětějšího srdce Páně, která vznikla ve spolupráci s Prahou 3 k výročí narození Jože Plečnika. S Trojkou jsme připravili také masopustní edici Vinohradské 12 a v dubnu nás čeká tramvajová limitka pro připomenutí výročí založení žižkovské Vozovny.

Sdílet:

Dan Hojdar

03. 03. 2022

Login