Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Chuť Ameriky na Žižkově

Proslulé burgery se zauzeným vepřovým masem ochutnáte v hospodě U Kurelů. Majitelé Dean a Lori vám k tomu prozradí i recept na svou krémovou omáčku.

Hospůdku U Kurelů na rohu Kubelíkovy a Chvalovy ulice založil v roce 1907 Miroslav Kurel. Stala se místní legendou a několik desetiletí sloužila jako komunitní centrum, kde se odehrávala divadelní představení, koncerty nebo čtení poezie. Za komunismu, kdy se podnikům běžně odebíraly jejich osobité názvy, změnila název na U Pošty. V té době byl jejím věrným návštěvníkem i Bohdan Holomíček, blízký přítel a fotograf Václava Havla. V interiéru dodnes najdete jeho fotografie, které ilustrují život v sedmdesátých letech. Po revoluci se hospoda dostala do rukou
soukromé firmy, která jí vrátila původní název a proslavila ji mimo jiné i obsluhou nahoře bez.

Dnes už u nás obnaženou servírku nepotkáte. Jakmile jsme se v roce 2014 podniku ujali, zmodernizovali jsme jeho prostory i nabídku jídel a nápojů a znovuotevřeli bar s širokým výběrem českých piv. Ochutnáte u nás vyhlášené burgery, sendviče, quesadilly nebo například trhané zauzené vepřové, které získalo ocenění na světovém šampionátu Jack Daniel's Invitational Barbecue. Baví nás objevovat chutné a zároveň zdravé alternativy i pro zákazníky, kteří nejedí maso. Proto jsme během lockdownu doladili naše veganské menu, které zahrnuje třeba americké brambory s kešu sýrem, křupavé veganské nugetky nebo grilovanou placku z amerického sýru.

Pro čtenáře máme tip na skvělou krémovou omáčku. Stačí na másle orestovat několik najemno nasekaných stroužků česneku, přidat dvě lžíce octa, lžíci worcesterové omáčky a 170 gramů omáčky Hot Sauce Louisiana. Když se směs prohřeje, přidáte ještě 150 gramů másla, které za stálého šlehání pomalu rozpustíte, a je hotovo.

Sdílet:

Lori Wyant a Dean Selby

03. 06. 2022

Login