Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Sladká cesta vás zavede do Koněvovy ulice  

Cukrárna Sladká cesta funguje už 20 let, od konce minulého roku taky na Trojce. Historii i současnost rodinného podniku popisuje majitelka Jana Klabíková.

Když jsem byla na mateřské, začala jsem péct jen tak pro radost známým a přátelům v malé pronajaté provozovně. Později jsme postavili za Prahou výrobnu s prodejnou, k ní pak přibyla pobočka v Jilské ulici na Starém Městě. Protože jsem se narodila na Vinohradech a vždycky mě to táhlo zpátky na Trojku, otevřeli jsme na konci loňského roku Sladkou cestu taky v Koněvově ulici nedaleko supermarketu Billa. Je to moderní cukrárna kombinovaná s kavárnou a možností posezení i v doprovodu psích mazlíčků. Pro mě, manžela i naše tři syny je to srdcovka, protože jsme ji celou vybudovali vlastníma rukama podle našich představ — a to třeba včetně malování, na které jsme velmi hrdí. Každý den si u nás vyberete celé dorty, zákusky, klasické pečivo k čaji, ale nabízíme i menší jídla jako zapečené domácí bagety, saláty a denní polévku. Vyzkoušet můžete taky skvělé víno. Zakládáme si na tom, že svým zákazníkům dáváme jenom to, co bychom si sami přáli jíst. Já mám ráda věci dotažené do detailu, takže máme i vlastní porcelán od českého výrobce z Karlových Varů, vlastní směs zrnek na kávu, sami si připravujeme taky čaje. V létě budeme vyrábět ovocné točené zmrzliny z pravého ovoce. V budoucnu bychom rádi pořádali tematické večery, ochutnávky našich výrobků, degustace s párováním vín a narozeninové oslavy. Mým nejtajnějším přáním jsou potom večerní kreativní kurzy.

Sdílet:

Jana Klabíková

21. 03. 2023

Login