Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Nabu vám naservíruje pravou tuniskou kuchyni

V Koněvově ulici najdete nově otevřené bistro s nabídkou méně tradičních jídel. Vznik malého rodinného podniku popisuje spoluzakladatelka Michaela Pražáková.

Nápad otevřít si rodinné bistro, které by se zaměřovalo na tuniskou kuchyni, jsme dostali s manželem Abdelem během pandemie. Ačkoli je rodilý Tunisan, pracoval jako kuchař v italské restauraci a já byla zaměstnaná v korporátní sféře. Naši společnou kulinářskou vášeň jsme se rozhodli realizovat krůček po krůčku nejprve v menším měřítku formou food trucku. S tím jsme objížděli různé kulinářské festivaly po celé republice, pravidelně se objevoval taky na farmářských trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad a v Karlíně.

Dnes se sice soustředíme hlavně na provoz bistra, které jsme otevřeli zhruba před třemi týdny nedaleko Tachovského náměstí, food truck jsme si ale ponechali na víkendové akce a festivaly. To, že se jich účastníme, nám pomáhá s propagací bistra. Kuchyni, kde připravujeme pokrmy na víkendy, máme poblíž nákladového nádraží. Vzhledem k tomu, že nám s přípravou pokrmů pomáhá i moje maminka, považujeme se za rodinný podnik. Každý den kromě pondělí si u nás vyberete z řady charakteristických pokrmů — součástí naší nabídky je například Nabu Sandwich Royale s jehněčími klobáskami nebo Sandwich Kafteji, který obsahuje tuniský salát z grilované zeleniny. Servírujeme ho s našimi domácími hranolky okořeněnými tajnými přísadami.

TIP PRO VÁS

Pokud hledáte opravdový tuniský zážitek, zkuste náš big bowl pro dvě osoby, který se skládá z kuřecí šavarmy, osmi kusů falafelu a hummusu. Jídlo si můžete snadno připravit i doma z kuřecích stehenních řízků a ostatních uvedených ingrediencí. Tunisané ho jedí společně, a to zásadně rukama.

Sdílet:

Michaela Pražáková

12. 05. 2023

Výpis všech článků

Další gastronom

pexels-susanne-jutzeler-sujufoto-1132558

Zaměřujeme se na odrůdy s výraznou chutí

08. 06. 2023
PHOTO-2023-05-13-17-04-35dd

Vyzkoušejte grilované kohoutí maso

18. 07. 2023
zazvor

Pro zázvor nemusíte běžet k Táboru

30. 11. 2023
Login