Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Objevte argentinské empanady v bistru pod radnicí

V žižkovské galerii pod radnicí na Havlíčkově náměstí nejde odolat specialitám, které tu v novém bistru La Paisanita připravují Romina a Diego.

Když vejdete do budovy žižkovské radnice, uvidíte hned pod honosným schodištěm nenápadný vstup kamsi dolů. Stačí sejít pár schůdků a ocitnete se na místě, kde vás přivítám já nebo můj muž Diego, se kterým tu provozujeme nové bistro La Paisanita.

Pocházíme z Argentiny, do České republiky jsme se přestěhovali před pěti lety. Oba milujeme vaření a tuto společnou vášeň rádi sdílíme se světem, tak jsme na různých food festivalech začali připravovat domácí argentinské empanady. Protože o ně byl zájem, začali jsme je také rozvážet a nakonec jsme letos v červenci zakotvili na Praze 3, kde jsme si otevřeli vysněné bistro. Ten příběh se ale začal psát daleko dříve, už v době mého dětství. Moje rodina měla přípravu empanad jako nedělní rituál. Každý týden jsem pozorovala své babičky Zenu a Rosu při vaření, do příprav byla často zapojena celá rodina. Recepturu jsme dědili z generace na generaci.

Možná teď přemýšlíte, co si pod slovem empanada vlastně představit. Ve zkratce jsou to slané plněné taštičky. Jejich náplň se často liší region od regionu. V našem bistru nabízíme k ochutnání 12 různých příchutí od tradičních masových až po empanady vegetariánské a veganské. Maso a zelenina, které na přípravu využíváme, pocházejí z lokálních bio farem, které sami vybíráme, protože jejich kvalita je pro nás důležitá. Věříme, že i rychlé občerstvení může být zdravé, což vyjadřuje naše heslo #FastFoodCanBeHealthy.

Empanady nabízíme také ve zmražené formě. Můžete si je v bistru vyzvednout a vychutnat doma s rodinou nebo vám je každý čtvrtek zdarma doručíme až domů. Pak už jen stačí předehřát troubu na 250 °C, rozmístit je na pečicí papír a péct 10 až 15 minut dozlatova. Po vytažení z trouby je nechte tři minuty vychladnout. Je velmi pravděpodobné, že se při jejich konzumaci ušpiníte a pokapete, ale to je úplně normální a k pravému vychutnání empanad to zkrátka patří.

Sdílet:

Romina Paola Del Pino

02. 09. 2021

Login