Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Trojka připravila několik akcí věnovaných zakladateli a prvnímu starostovi Žižkova

Přesně před 190 lety se narodil první starosta a zakladatel Žižkova Karel Hartig. U této příležitosti položil současný starosta Michal Vronský na jeho hrob věnec v barvách Žižkova. Odpoledne proběhne zahájení výstavy a křest knihy.

Za přítomnosti pana starosty, Filipa Stome z Klubu přátel Žižkova, jehož předkem byl Karel Hartig, radního pro kulturu Pavla Křečka a místostarosty Filipa Málka, se dnes v 10:00 na Olšanských hřbitovech uskutečnilo pietní uctění a připomenutí 190. výročí narození Karla Hartiga položením věnce na jeho hrob. Dnes odpoledne proběhne také zápis do Knihy návštěv starosty Sedlčan pana Ivana Janečka a setkání se starostou Prahy 3, přítomen bude také ředitel Muzea města Sedlčan David Hroch. Poté v 16:30 proběhne v Infocentru křest knihy s autorem Janem Vlkem a zahájení výstavy o zakladateli a prvním starostovi Žižkova Karlu Hartigovi.

Sdílet:

Vavřinec Novotný

04. 05. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 0276

Pietní akt v areálu ZŠ Pražačka k 78. výročí Květnového povstání a ukončení druhé světové války

05. 05. 2023
Namesti-barikad-cislo-1

Do husitského kostela se vrátí komunitní život

09. 05. 2023
IMG-20230504-WA0009

ZŠ Chmelnice uspořádala Májovou slavnost

09. 05. 2023
Další zprávy
Login