Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Pietní akt v areálu ZŠ Pražačka k 78. výročí Květnového povstání a ukončení druhé světové války

Dne 5. května 2023 se uskutečnil v jedenáct hodin na nádvoří ZŠ Pražačka pietní akt v rámci 78. výročí Květnového povstání a ukončení druhé světové války v Evropě.

Pietního aktu u příležitosti 78. výročí ukončení druhé světové války v Evropě a Květnového povstání se zúčastnil pan starosta, který zde krátce pohovořil, a přítomni byli také dva synové nacisty zavražděného parlamentáře, štábního strážmistra Václava Bečváře. Ti iniciovali vytvoření pamětní desky v areálu. Proběhlo kladení věnců za účasti pana starosty a skautů. Kromě starosty, uctili památku i zmínění potomci Václava Bečváře s rodinou, dále uctil památku také Pavel Kugler z ministerstva obrany, zástupce ředitele odboru pro válečné veterány a zástupce Muzea Policie ČR. Součástí programu byla i prezentace Muzea Policie ČR, KVH Gardekorps Praha. Představena byla nová část pietního místa věnovaná příslušníkům policie a civilním obětem.

Login