Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Byly peníze investované do rekonstrukce bloku Lupáčova vynaloženy hospodárně?

ANO

V minulých týdnech jsem se v tisku dočetl, že současné vedení radnice podalo v souvislosti s opravami Lupáčovek trestní oznámení na neznámého pachatele. Není to žádné překvapení, protože již před rokem tato koalice při svém vzniku jasně deklarovala, že na ODS bude v této souvislosti útočit. O kbelíku špíny, ze kterého se bude lít špína na politické konkurenty, tak bylo rozhodnuto dávno před tím, než zde prezentovaná „analýza" vůbec začala vznikat. A ve chvíli, kdy byla dokončena, se vládnoucí strany v Praze 3 doslova veřejně zhádaly o to, kdo má největší zásluhy, že tento účelový posudek spatřil světlo světa.
Trestní oznámení má právo podat kdokoliv na kohokoliv. Pokud uvedenou osobu obviní křivě, může být sám postihnut. Tomu se podavatel v tomto případě šikovně vyhnul tím, že neobvinil nikoho konkrétního, nicméně neurčitě ukazuje prstem na své politické konkurenty. Co na tom, že ve statutárních orgánech firem z obecního holdingu v minulosti, tedy i v době, kdy opravy Lupáčovek probíhaly, zasedali také opoziční zastupitelé, kteří tvoří současné vedení radnice a investice měla v gesci během minulé rady TOP 09 starostky Hujové.
Že se jedná o vykonstruovaný a účelový politický útok, je snad z výše uvedeného nadmíru jasné. Já osobně investici do vzniku nových garáží v přeplněné městské zástavbě, nové služebny městských strážníků či moderních ateliérů nepovažuji za neúčelně využité prostředky. Jako neúčelné naopak vnímám, že se vedení radnice místo řešení komunálních problémů již rok nezabývá ničím jiným, než sanováním finančních problémů soukromého fotbalového klubu FK Viktoria Žižkov a výrobou kompromitujících materiálů na své politické oponenty.


ONDŘEJ PECHA, zastupitel ODS


NE

Podle dosavadních zjištění, resp. analýzy projektu regenerace objektů Lupáčova 10-16, které jsme prováděli přibližně půl roku, nám prozatím vychází, že s největší pravděpodobností za působení vlády ODS nebyly finance MČ Praha 3 vynaloženy hospodárně.
Objevila se řada pochybení při zadávání díla, která poukazují i na určitou neodbornost či nedbalost při dozorování realizace výše jmenovaného projektu nebo dokonce poukazují také na možný záměr projekt předražit. Bohužel konkrétnější v tomto případě nemůžu být, a to z důvodu předání výsledků ekonomicko-právně-technických posudků orgánům činným v trestním řízení.
Nyní je tedy celá věc v rukou příslušného útvaru Policie ČR, nad kterým dozoruje státní zastupitelství. Další část výsledků znaleckého posudku, vztahující se k Lupáčově 18-20, bude rovněž předána orgánům činným v trestním řízení. Důvodem interního šetření tohoto projektu nebylo za každou cenu nalézt chyby nebo viníky (pachatele), primárně jsme jako zastupitelé chtěli mít jistotu, v jakém stavu jsou objekty na Lupáčovce a vnést více světla do průběhu realizace tohoto projektu, čímž bychom mohli přispět definitivně k ukončení spekulací, které na Praze 3 kolovaly minimálně 4 roky.
Domnívám se, že všichni si zaslouží mít jistotu, zda byl projekt realizován v souladu se zákonem, nebo nikoli. Určitě to tedy nebyl ze strany TOP 09 hon na čarodějnice a jsem přesvědčený, že definitivně jasno budeme mít v průběhu několika měsíců. Bohužel vše nasvědčuje tomu, že jde o nejdražší regeneraci panelových objektů v historii Prahy 3 a současně, že jde o naddimenzovaný projekt.


SIMEON POPOV, zastupitel TOP 09 a místopředseda předsta­venstva Investiční a rozvojová Praha 3 a. s.

Výpis všech článků

Další téma měsíce

Tema_07_Za_obnovu_trest

Za obnovu panelových domů padlo trestní oznámení

10. 07. 2013
Tema_07_Znalecky_pos

Znalecký posudek Lupáčovek vyčíslil škodu na 99 milionů

10. 07. 2013
ano_ne

Měl by být v parcích Parukářka a Židovské pece nějakým způsobem regulován volný pohyb psů?

02. 09. 2013
Login