Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Za obnovu panelových domů padlo trestní oznámení

Poškozeným je pravděpodobně městská část Praha 3, předběžná odhadovaná škoda na jejím majetku je zhruba 99 milionů korun. Dva body z trestního oznámení na neznámého pachatele, o kterém informoval vedení třetí městské části jeho oznamovatel, společnost Investiční a rozvojová Praha 3 a. s.

Trestní oznámení souvisí zatím jen s projektem rekonstrukce panelových domů v ulici Lupáčova 10-16 a správcovská firma Prahy 3 ho podala na základě znaleckého posudku vypracovaného společností SW&N a po doporučení renomované advokátní kanceláře. Podle zprávy o výsledcích provedené kontroly realizace projektu, kterou zaslal ředitel společnosti Investiční a rozvojová Praha 3 a. s. Martin Kadlec vedení třetí městské části, existuje podezření ze spáchání trestných činů porušení povinnosti při správě cizího majetku, podvodu, případně pokusu o podvod.
Zpráva, která byla předána radě městské části, přináší kromě tohoto výčtu skutkových podstat trestných činů také konkrétní rozdělení 99milionové předběžně odhadované škody. Výše uvedená částka je v textu zprávy rozdělena do dvou položek.
První z nich je škoda ve výši zhruba 69 milionů korun spočívající v neoprávněném navýšení ceny za dílo, které MČ Praha 3 zaplatila dodavatelské firmě na základě uzavřených dodatků ke Smlouvě o dílo. Městská část tedy podle znaleckého posudku platila dvakrát za tytéž stavební práce.
„Máme za to, že nelze vyloučit, že ke vzniku výše uvedené škody došlo úmyslným jednáním některých osob s cílem způsobit škodu Praze 3," uvádí společnost Investiční a rozvojová Praha 3 a. s. ve zprávě pro vedení městské části.
Druhá, zhruba 30milionová předběžně odhadovaná škoda spočívá ve fakturování prací, za které Praha 3 zaplatila dodavateli, ve skutečnosti však dle znaleckého posudku nebyly provedeny.
„Při porovnání podle komerčních nabídek činí navýšení ceny jen v části bytových jader minimálně 30 milionů korun. Z namátkového prozkoumání záznamů stavebního deníku je z přehledu činností patrné, že dodavatel opakovaně popisoval bourací práce vyklízení včetně přesunů hmot, které jsou zpravidla zahrnuty v rámci agregace v položkách činností či montážních prací," píše se ve znaleckém posudku společnosti SW&N, jehož závěry jsou citovány ve zprávě pro představitele radnice Prahy 3. Informace o výsledcích kontroly projektu rekonstrukce panelových domů v Lupáčově ulici 10-16 obsahuje i předpokládanou celkovou částku za rekonstrukci hygienického jádra, jejíž výše byla podle uzavřené Smlouvy o dílo 444 277,52 Kč/jádro.

Výpis všech článků

Další téma měsíce

Tema_07_Znalecky_pos

Znalecký posudek Lupáčovek vyčíslil škodu na 99 milionů

10. 07. 2013
ano_ne

Měl by být v parcích Parukářka a Židovské pece nějakým způsobem regulován volný pohyb psů?

02. 09. 2013
IMG_8976

Občané upozorňují: Volný pohyb psů vyžaduje řešení

02. 09. 2013
Login