Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Stavět mosty mezi generacemi můžete i vy

Organizace Mezi námi podporuje dialog příslušníků nejstarší a nejmladší generace. Na Praze 3 působí třetím rokem a své služby chce nabídnout dalším zájemcům.

Mezi námi založil v roce 2013 Tomáš Jirgl s cílem motivovat seniory, aby předávali své zkušenosti mladším, a zároveň učit děti, že stáří je přirozenou součástí života. Ted už se do programů organizace pravidelně zapojují tisíce zájemců z celé republiky. „Účastníme se různých festivalů a veřejných akcí, kde ukazujeme mezigenerační spolupráci prostřednictvím tvořivých dílniček. Vedle toho pořádáme řadu vzdělávacích workshopů a seminářů. Například v listopadu oslavíme desáté výročí vzniku mezigeneračním koncertem,“ upozorňuje ředitelka organizace Kateřina Jirglová.

Od roku 2021 spolupracuje Mezi námi taky s Prahou 3, od níž získala podporu v rámci dotačního programu pro sociální a zdravotní oblast. Mezigenerační dialog tu reprezentuje například skupina dětí z MŠ Na Vrcholu, které docházejí každý měsíc potěšit obyvatele Domova seniorů Habrová. Skvěle funguje i spolupráce klubu seniorů při domě s pečovatelskou službou v Roháčově ulici a školáků ze ZŠ Lupáčova. Na sdružení se ale můžou obracet i další místní instituce, které mají zájem prohlubovat mezigenerační kontakty. „Školám pomůžeme najít partnerská zařízení a nastavit spolupráci tak, aby odpovídala jejich potřebám. Senioři z řad veřejnosti zase můžou docházet jako dobrovolníci do školek a číst dětem pohádky. Stačí, když nám zájemci zavolají nebo napíší, a my zařídíme všechno potřebné,“ upřesňuje Jirglová. Podrobné informace najdete na webu mezi-nami.cz.

Sdílet:

Vavřinec Novotný 

28. 11. 2023

Login