Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Advent nabídne koncerty klasiky i koledy z Mexika

Předvánoční atmosféra na Trojce se ponese především v hudebním duchu. Nebude ale chybět ani mikulášská pátračka pro děti, beseda nebo tradiční rybí polévka.

Vánoční sezónu odstartovaly 29. listopadu adventní trhy na Jiřáku. Na stejném místě se pak v neděli 3. prosince v pět hodin rozzáří za zpěvu studentů Gymnázia a Hudební školy Praha (GMHS) vánoční strom. Zajímavou atrakcí bude zvonohra, která se ve 14 hodin zastaví před ošetřovatelským domem Habrová, v pět hodin na Jiřáku a v půl osmé na Komenského náměstí. Následující den od půl šesté zazní v Atriu v Čajkovského ulici koledy z Ameriky, Francie nebo Mexika. Na 5. prosince mezi 15. a 18. hodinou je připravená mikulášská pátračka. Děti si v infocentru vyzvednou hrací kartu a na náměstí Jiřího z Poděbrad budou plnit úkoly, za což je pak čeká sladká odměna. V infocentru je zároveň až do konce ledna k vidění originální žižkovský betlém, do něhož přibyla figurka odbojářky Marie Moravcové.

Mezi adventní akce patří taky beseda O Chanuce aneb Vánoce jinak, která 6. prosince v 17 hodin představí v Galerii pod radnicí historii i současnost židovského svátku světel. O tři dny později bude starosta Michal Vronský v doprovodu radních rozdávat od 11 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad rybí polévku, kterou navaří kuchařky z nedaleké školy. Děti si můžou od 13 do 16 hodin vyrobit v infocentru vánoční dekorace, na návštěvníky Atria pak v 18 hodin čekají skladby Jana Jakuba Ryby v podání pěveckého sboru Bubureza.

Hudební program chystá taky KC Vozovna. Na středu 13. prosince od 10.30 naplánovala vánoční posezení a zpívání s harmonikou, od 17. hodiny potom adventní speciál cyklu Křeslo pro hosta, do nějž usednou hlasatelé Saskie Burešová a Alexander Hemala. Ve stejný den v 18 hodin zahrají v infocentru vánoční koledy studenti GMHS. Prostory kostela Nejsvětějšího srdce Páně rozezní 15. prosince od 20 hodin orchestr Harmonia Praga. Uslyšíte například skladby Antonia Vivaldiho nebo Pavla Josefa Vejvanovského. „Letošní adventní program na Trojce zakončí 21. prosince v 17 hodin v Betlémské kapli komorní soubor Musica da camera Praga se sólisty Národního divadla a Státní opery Praha,“ doplňuje radní pro kulturu Pavel Křeček. Úplný přehled akcí najdete na stranách 32 a 33.

Sdílet:

Vendula Kryštofová

04. 12. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

cedule-konevova

Praha 3 draží cedule z bývalé Koněvovy ulice. Z výtěžku podpoří děti s hendikepem

06. 12. 2023
IMG 9831

Letos si zabruslíte taky na Pražačce

07. 12. 2023
IMG 1719

Na adventní rozlévání rybí polévky se stály fronty

11. 12. 2023
Další zprávy
Login