Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zastávka Biskupcova je bezpečnější v obou směrech

Jedna z nejvytíženějších přestupních tramvajových stanic na Žižkově poskytuje teď cestujícím vyšší přepravní komfort a hlavně bezpečí.

Po srpnovém rozšíření jedné ze zastávek Biskupcova došlo v listopadu i na tu ve směru k metru Želivského. Úpravy se podařilo realizovat v rekordně krátkém čase — nešlo totiž o stavební řešení, které vyžaduje zdlouhavý schvalovací proces, ale o rozšíření tramvajového ostrůvku montovanou konstrukcí. Na ten se teď díky šířce tři a půl metru pohodlně vejde víc cestujících, ale taky dvě lavičky a dva standardní přístřešky. Modifikovaná stanice začala zároveň sloužit pro výstup a nástup pasažérů autobusové linky 133. Spolu s dokončením prací definitivně skončilo dopravní omezení, v místě zastávky zároveň ubyl jeden jízdní pruh.

Hlavním důvodem zvětšení obou stanic je posílení komfortu a bezpečnosti osob, které se tu denně pohybují na cestě do zaměstnání nebo do školy. Zejména to platí pro děti. „Podle statistik se místa s nesignalizovanými přechody přes dva souvislé jízdní pruhy řadí mezi nejrizikovější. Počet nehod s chodci patřil i na tomhle místě v měřítku Prahy mezi nejvyšší. Stávalo se totiž, že pokud vedle sebe jela dvě auta, jeden z řidičů přecházejícímu přednost dal, a ten druhý už ne. Pro zvýšení plynulosti dopravy tu byl proto přechod pro chodce nahrazen místem pro přecházení, na kterém má přednost v jízdě auto, nikoli chodec. Jde o jakýsi kompromis,“ vysvětluje pozadí změn místostarosta Ondřej Rut. Ze stejného důvodu došlo k přečasování semaforů na křižovatce Ohrada. Aby před ní nevznikaly kolony, je teď interval zelené pro auta jedoucí z ulice Pod Krejcárkem kratší.

V souvislosti se zvětšením obou ostrůvků došlo ke změně řazení dopravy od Basilejského náměstí k Ohradě. Pravý pruh teď slouží výhradně k odbočení vpravo, levý směřuje k Ohradě. Radnice ve spolupráci s magistrátem zároveň připravuje další korekci, která má zlepšit řazení do pruhů v tomto problematickém místě 

Sdílet:

Vendula Kryštofová

04. 12. 2023

Login