Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Školy soutěží o pohár starosty Hartiga

Již třináctým rokem se pro základní školy v Praze 3 koná soutěž O pohár starosty Hartiga.

dětiV minulých ročnících systém umožňoval zapojování jednoho žáka v několika soutěžích, což se stalo předmětem kritiky, proto přistoupila radnice Prahy 3 ke změně. „Vyslechli jsme názory všech ředitelů našich škol, jejich postřehy i náměty a rozhodli se zpracovat projektový záměr, jehož realizace zajišťuje účast co nejvyššího počtu žáků z každé školy,“ komentovala změny v systému soutěže radní pro školství Mgr. Jaroslava Suková. „Jedna z nových podmínek umožňuje účast pouze základních škol zřízených Prahou 3. Další se týká finanční odměny. V minulosti byli oceněni kromě škol i jedinci, letos poprvé účastníci obdrží symbolické odměny, hlavní cenu v podobě šeku na 40 000 Kč pro první místo, 30 000 Kč pro druhé místo a 20 000 Kč pro třetí místo si odnesou školy,“ dodala.míčky

Soutěž na počest prvního žižkovského starosty Karla Hartiga se skládá ze dvou částí. Vědomostní kvíz se uskutečnil 24. a 25. dubna v kině Imax v centru Flora. Soutěžní družstva ze všech našich základních škol, složená ze zástupců všech ročníků včetně zapojení stejného počtu chlapců a děvčat, absolvovala několik kol otázek z učiva podle školních vzdělávacích programů. Pro odreagování byly zařazeny doplňkové aktivity zaměřené na týmovou práci.  Soutěžící byli bouřlivě povzbuzováni svými spolužáky, z nichž někteří přišli vybaveni transparenty a trubkami a vytvořili tak báječnou atmosféru na podporu družstva své školy. V kategorii 1. stupně zvítězila ZŠ J. z Poděbrad, v kategorii 2. stupně si 1. místo odnesla ZŠ Lupáčova.plátno

V polovině června se uskuteční druhá část soutěže zaměřená na sport. Družstva budou soutěžit v běhu, skoku dalekém a plavání. Školy  musí splnit další podmínku, že žádné dítě nesmí soutěžit ve dvou disciplínách. Tedy ten, kdo prodával své znalosti ve vědomostním kvízu, nemůže sportovat. Novým systémem se soutěže zúčastní téměř 500 žáků našich základních škol.

Sportovní část se uskuteční ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka, kde po sečtení bodů za vědomostní kvíz i sport bude vyhlášen celkový vítěz celé soutěže.

                                                                                                                                                                                        Foto: Radko Šťastný

 

Výsledky vědomostní části soutěže

1. Stupeň

  1. ZŠ nám. J. z Poděbrad
  2. ZŠ a MŠ nám. J. z Lobkovic
  3. ZŠ Jeseniova

2. Stupeň

  1. ZŠ Lupáčova
  2. ZŠ a MŠ nám. J. z Lobkovic
  3. ZŠ a MŠ Chelčického

 

 

 

Výpis všech článků

Další zprávy

nahled

Den Země na Trojce se povedl

28. 04. 2017
IMG_9035

Přijďte na veřejnou debatu o urbanistické studii Vrchu sv. Kříže

02. 05. 2017
DSC_8733_m

Zažijte Asii zblízka na Jiřáku!

16. 05. 2017
Další zprávy
Login