Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Zažijte Asii zblízka na Jiřáku!

Festival pořádá městská část Praha 3 ve spolupráci s neziskovou organizací INFO-DRÁČEK, pod záštitou místostarosty starostky Alexandra Bellu, Vietnamské ambasády a ministra kultury Daniela Hermana. „Pokud patříte mezi mezi milovníky asijské kultury a kuchyně, rozhodně nesmíte 25.5. na Jiřáku chybět!“ zve Alexander Bellu.

asie vzdálená a blízkáProjekt Asie vzdálená a blízká navazuje na první ročník v roce 2016, který byl realizován ve spolupráci s městskou části Praha 3. V roce 2016 se představil Vietnam a Indonésie. V roce 2017 rozšíříme prezentaci dalších asijských zemí a festival představí Vietnam, Indonésii, Jižní Koreu, Thajsko, Indii a Japonsko.  Návštěvníky čeká široká nabídka tradiční asijské gastronomie, workshopy, prezentace neziskových organizací zaměřené na spolupráci s Vietnamem a Indonésii. Pro malé návštěvníky bude připraven dětský koutek, kde si můžou namalovat vietnamské kloboučky nebo si vyrobit létajícího dráčka. „Mám velkou radost, že festival pořádáme i letos“ říká Bellu a dodává „je to skvělá příležitost nahlédnout do jiné kultury a lidé sis jej velmi oblíbili!“  

Projekt má za cíl zvýšit povědomí majoritní společnosti o asijskou kulturu a zároveň aktivně zapojit českou společnost do vzájemného bližšího poznání.

Festival ovšem zároveň podpoří projekt „Daruj dřeň, daruješ život“, který se realizuje ve spolupráci s profesorem Petrem Sedláčkem, vedoucím transplantační jednotky FN Motol Praha a Českým národním registrem dárců v Plzni. „Je zkrátka na co se těšit a navíc svojí návštěvou podpoříte i dobrou věc“ poznamenává Alexander Bellu.

Festival Asie vzdálená a blízká je finančně podpořen Ministerstvem kultury České republiky, Magistrátem hlavního města Praha, Městskou částí Praha 3, Vietnam Airlines a Thourism Authority of Thailand.

Spolek INFO-DRÁČEK spolupracuje s Městskou částí Praha 3 již několik let a byl iniciátorem podepsání memoranda mezi městskou částí a vietnamskou ambasádou o kulturní a vzdělávací spolupráci v roce 2015 u příležitosti Roku vietnamské kultury 2015. Spolek dnes tvoří hlavně mladí Vietnamci. V letošním roce byl spolek jménem své předsedkyně Zdenky Dubové oceněn vyznamenáním Ministerstva kultury Vietnamu za aktivní spolupráci v rámci oslav Roku vietnamské kultury 2015 a za aktivní spolupráci s vietnamskou komunitou. Za dva roky v roce 2019 oslavíme již 10 let činnosti spolku.

Login