Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zažijte Asii zblízka na Jiřáku!

Festival pořádá městská část Praha 3 ve spolupráci s neziskovou organizací INFO-DRÁČEK, pod záštitou místostarosty starostky Alexandra Bellu, Vietnamské ambasády a ministra kultury Daniela Hermana. „Pokud patříte mezi mezi milovníky asijské kultury a kuchyně, rozhodně nesmíte 25.5. na Jiřáku chybět!“ zve Alexander Bellu.

asie vzdálená a blízkáProjekt Asie vzdálená a blízká navazuje na první ročník v roce 2016, který byl realizován ve spolupráci s městskou části Praha 3. V roce 2016 se představil Vietnam a Indonésie. V roce 2017 rozšíříme prezentaci dalších asijských zemí a festival představí Vietnam, Indonésii, Jižní Koreu, Thajsko, Indii a Japonsko.  Návštěvníky čeká široká nabídka tradiční asijské gastronomie, workshopy, prezentace neziskových organizací zaměřené na spolupráci s Vietnamem a Indonésii. Pro malé návštěvníky bude připraven dětský koutek, kde si můžou namalovat vietnamské kloboučky nebo si vyrobit létajícího dráčka. „Mám velkou radost, že festival pořádáme i letos“ říká Bellu a dodává „je to skvělá příležitost nahlédnout do jiné kultury a lidé sis jej velmi oblíbili!“  

Projekt má za cíl zvýšit povědomí majoritní společnosti o asijskou kulturu a zároveň aktivně zapojit českou společnost do vzájemného bližšího poznání.

Festival ovšem zároveň podpoří projekt „Daruj dřeň, daruješ život“, který se realizuje ve spolupráci s profesorem Petrem Sedláčkem, vedoucím transplantační jednotky FN Motol Praha a Českým národním registrem dárců v Plzni. „Je zkrátka na co se těšit a navíc svojí návštěvou podpoříte i dobrou věc“ poznamenává Alexander Bellu.

Festival Asie vzdálená a blízká je finančně podpořen Ministerstvem kultury České republiky, Magistrátem hlavního města Praha, Městskou částí Praha 3, Vietnam Airlines a Thourism Authority of Thailand.

Spolek INFO-DRÁČEK spolupracuje s Městskou částí Praha 3 již několik let a byl iniciátorem podepsání memoranda mezi městskou částí a vietnamskou ambasádou o kulturní a vzdělávací spolupráci v roce 2015 u příležitosti Roku vietnamské kultury 2015. Spolek dnes tvoří hlavně mladí Vietnamci. V letošním roce byl spolek jménem své předsedkyně Zdenky Dubové oceněn vyznamenáním Ministerstva kultury Vietnamu za aktivní spolupráci v rámci oslav Roku vietnamské kultury 2015 a za aktivní spolupráci s vietnamskou komunitou. Za dva roky v roce 2019 oslavíme již 10 let činnosti spolku.

Login