Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Senioři v naší městské části mají svého ombudsmana jako jediní v Praze

Početná skupina našich spoluobčanů ve věku nad 65 let má specifické potřeby vyplývající z životního stylu, zdravotního stavu a celkového zařazení do společnosti. Tito obyvatelé městské části jsou mnohdy ohroženi v prosazování a hájení svých práv a zájmů, jsou také ve zvýšené míře znevýhodněni v oblasti materiálně-sociální, bytové, zdravotní a další. Potřeby a problémy seniorů žijících na území MČ Praha 3 jsou jedna z hlavních priorit sociální politiky. Institut ombudsmana pro seniory je tedy nejenom službou, která mnohým ulehčí život a poskytne konkrétní pomoc, ale pomůže také lépe zmapovat potřeby a zájmy této skupiny obyvatel.

370270_194762_ombudsmanka_1245.jpg

Praha 3 má jako jediná městská část svého ombudsmana pro seniory, který funguje od října loňského roku na základě usnesení Rady městské části. Inspirací ke zřízení tohoto institutu byla dobrá praxe v okolních zemích, u nás je tato služba tedy ojedinělou novinkou. Za téměř rok činnosti tyto služby vyhledalo 127 seniorů. Obrátit se na ombudsmana mohou lidé s problémy, jako je bytová situace, dluhové poradenství, problematika dědictví, sousedské problémy, i problémy rodinné, poradenství v oblasti sociálních dávek a služeb, vlastně vše, co souvisí s běžným životem. Pomoc v konkrétních případech se ombudsman snaží zajistit ihned a ve složitějších záležitostech kontaktuje právničku.

Pro kontakt s ombudsmanem lze využít telefonickou linku: 222 116 451, či ombudsmana osobně navštívit ve stanovených  úředních hodinách. A to v úterý 10,00, - 14,00 hod. na ÚMČ Praha 3, Seifertova 51 a ve čtvrtek 10,00 – 14,00 hod. v Informačním centru Praha 3, Milešovská 1.  Dále potom v centru Mamma HELP Praha 3, Koněvova 150 taktéž ve čtvrtek 10,00 – 14,00 hod. Byl zřízen také speciální e-mail: ombudsmanproseniory@praha3.cz. Služby ombudsmana vyhledávají senioři nejčastěji  na ÚMČ Praha 3, přibližně ve stejné míře nyní navštěvují  Informační centrum a centrum Mamma HELP. Návštěva ombudsmana je možná také v domácím  prostředí.

Výpis všech článků

Další zprávy

terasa5v

Prázdniny aktivně

03. 08. 2016
Cviceni2

Září v klubu Remedium

05. 08. 2016
parkovani_MG_5735

Nové Zóny placeného stání představil workshop před Poliklinikou Jarov

10. 08. 2016
Další zprávy
Login