Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Nové Zóny placeného stání představil workshop před Poliklinikou Jarov

Na základě nařízení č.7/2016 sb. hl. města Prahy bude do stávající zóny placeného stání Praha 3 přičleněna oblast Jarova. Vytvoří se tak jedna oblast, což znamená, že pro celou Prahu 3 bude platná stejná parkovací karta.

parkovací automat"Obyvatelé Prahy 3 si budou moci projít "virtualní parkovací hodiny", mapy.cz - zde najdou označené ulice, ve kterých již platí parkovací zóny, nebo například www stránky parkujvklidu.cz. Hostesky budou procházet také okolní ulice s letáčky a informovat obyvatele o našem info stánku," uvedla zástupkyně starostky Lucie Vítkovská. 

V nové části ZPS Praha 3 budou zavedeny 3 druhy zón. Modrá zóna určená pro rezidenty a abonenty s platnou parkovací kartou a oranžová zóna určená pro návštěvníky budou ve stejném režimu, jako v původní části ZPS Praha 3 s provozní dobou každý den od 0.00 do 6.00 a od 8.00 do 24.00 hodin u modré zóny a  pondělí až pátek od 8.00 do 20.00 hodin u oranžové zóny. Nově bude v oblasti Jarova k dispozici smíšená fialová zóna, která nabídne parkování jak rezidentům a abonentům na základě parkovací karty, tak i návštěvníkům po zaplacení poplatku v parkovacím automatu. Výše hodinové sazby se bude 15 Kč nebo 20 Kč a maximální doba stání bude pro návštěvníky omezena na 24 hodin. Provozní doba fialové zóny bude stejně jako u modré zóny každý den od 0.00 do 6.00 a od 8.00 do 24.00 hodin.

Do vypršení smlouvy se stávajícím provozovatelem ZPS Praha 3, tj. do února 2018 budou pro oblast vydávány papírové parkovací karty a nebude prozatím možné využívat elektronické aplikace.

Nová část ZPS (kromě oblasti u Nákladového nádraží Žižkov) bude realizována v režimu „zóna 30 a zóna zákazu stání“, kdy kromě páteřních komunikací bude dopravním značením plošně omezena maximální povolená rychlost na 30 km/hod. Zároveň bude plošně v těchto oblastech zakázáno stání a parkování zde bude možné jen na vyznačených parkovacích místech.

O parkovací karty lze žádat na Odboru dopravy/oddělení dopravy v klidu na adrese Perunova 5, Praha 3., tel.: 222 517 345.

Úřední hodiny: pondělí a středa 8.00-18.00, úterý a čtvrtek 8.00-15.00, pátek 8.00-14.00.

Na tomto místě lze platit platebními kartami.

Kompletní informace a podmínky pro získání parkovací karty jsou uvedené na stránkách městské části v sekci zóna placeného stání a na oficiálních stránkách nových zón placeného stání TSK hl. města Prahy - MAPA ZÓN PLACENÉHO STÁNÍ NA PRAZE 3

P3_DL_fin_Stranka_1

 

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_5887

Praha 3 chce podpořit realizaci výstavby pavilonu Alfonse Muchy na vrchu Vítkově pro Slovanskou epopej

11. 08. 2016
IMG_5985

Svůj podpis do knihy cti připojila uznávaná neuroložka Hana Krejčová

12. 08. 2016
IMG_1

Sportovní a rekreační areál Pražačka se pochlubí zrekonstruovaným fotbalovým hřištěm

19. 08. 2016
Další zprávy
Login