Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Seifertovu ulici chtějí obyvatelé méně hlučnou a zelenější

Přinášíme výsledky anketního průzkumu k chystané revitalizaci Seifertovy ulice. Průzkum proběhl v červnu 2021 prostřednictvím informačního kontejneru IPR Praha a online. 

Do ankety se zapojilo 251 obyvatel či uživatelů ulice. Jedním z výstupů je i pocitová mapa s přehledem respondenty zaznamenaných uživatelských znalostí a míst s příslušnými komentáři.

Podle průzkumu je největším problémem Seifertovy ulice přílišný ruch, hluk a emise z dopravy, celková nepřívětivost ulice a nelákavá podoba přilehlých náměstí a parků. Seifertova trpí nedostatkem zeleně a v létě zvláště v rozpálené dolní části ulice zoufale chybí stín. Chybí také přechody pro chodce, ulice je někdy vnímána jako obtížně prostupná bariéra. Jedním z palčivých problémů lokality je rovněž trvalé „osídlení“ veřejných prostranství množstvím lidí bez domova a lidí pod vlivem alkoholu a drog (zejména park Radost, částečně i nám. W. Churchilla a Sladkovského nám.) — ostatní uživatelé se díky tomuto jevu v jinak vzácných ostrůvcích klidu a zeleně necítí bezpečně a raději se jim vyhýbají.

Ve veřejném prostoru ulice by naprostá většina dotázaných ocenila výsadbu stromů, kvalitnější prostor pro chodce, cyklisty či bezpečné a pohodlné tramvajové zastávky. Při vědomí, že Seifertova bude díky své poloze vždy plnit úlohu městské dopravní tepny, by respondenti rádi v budoucnu viděli funkce ulice pestřejší a více vyvážené. V komentářích se často objevovala vize Seifertovy ulice jako příjemné hlavní žižkovské třídy, která bude sloužit všem a najde se v ní místo pro všechny druhy dopravy, stromy, lavičky apod.

Nyní probíhá zapracování výsledků dotazníku do návrhu studie, vypracování kompletního návrhu řešení úprav Seifertovy ulice včetně vizualizací. Na podzim 2021 bude pracovní návrh koncepční studie Seifertovy ulice představen veřejnosti ke kritickému projednání. Finální návrh bude představen na jaře 2022.

Stáhněte si

Výsledky ankety
14. 09. 2021
5 MB

Sdílet:

Plánuj Trojku

14. 09. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

uklízecí iniciativy

Ukliďme si před vlastním prahem — 18. září proběhne hlavní podzimní úklid

14. 09. 2021
97022290 1839235936227519 6968149250198732800 n

Svého psa můžete každou neděli socializovat na Parukářce

16. 09. 2021
Simon Cheng ZMČ Prahy 3

Trojka hostí aktivistu Simona Chenga

16. 09. 2021
Další zprávy
Login