Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Svého psa můžete každou neděli socializovat na Parukářce

Dog Planet pořádá na Trojce pravidelné nedělní socializace nejen pro bázlivé psy. Na lekci se dozvíte i to, jak má vypadat správný kontakt mezi těmito zvířaty.

I bezproblémové chování psa mezi ostatními je potřeba trénovat. Aby byl ve smečce vyrovnaný a šťastný, musí se naučit správné komunikaci. Nezkušení chovatelé mohou mít přitom se zvládnutím poslušnosti svého svěřence nemalé problémy. Právě správná skupinová socializace dokáže u psů odbourat nežádoucí chování a nejistotu, ze které někdy plyne jejich agresivní chování nebo nesnášenlivost. „Socializace na Parukářce se nemusíte bát. Společně se projdeme, necháme psy, aby si v klidu zvykli na přítomnost ostatních, a zařadíme specifické cviky, které při socializaci pomáhají,“ popisuje nedělní procházky cvičitelka Lucie Němečková.

Častým problémem a současně zásadní chybou je strach a nejistota majitele. Když se bojí on sám, jeho obavy přejímá i zvíře. „Pes se vyloženě řídí námi. Prakticky nás vnímá jako svého boha, takže pokud nejsem v pohodě já, nemůžu mít vedle sebe ani pohodového psa,“ vysvětluje Němečková. Je proto správné brát psa často mezi ostatní, současně ale jeho kontakt s okolím korigovat. Pokud například zábava psů přechází do přílišné nevázanosti, je nutné pejska odvolat, zklidnit a třeba odměnit pamlskem. Poté může v dovádění pokračovat. Hlavní je nikdy neztrácet kontrolu nad situací.

U bázlivějších zvířat se vyplatí využívat při socializaci princip přesměrování. Psa necháme, aby se soustředil na svého pána, popřípadě hračku nebo jinou odměnu. To brání spuštění režimu strachu a současně to pomůže zachovat v psovi klid. Je ale důležité zjistit, na co pes nejlépe reaguje. Jak dodává Lucie Němečková, všechny zásady je nejlepší ověřit v praxi, třeba právě během nedělních socializací na Parukářce: „Je ale nutné přihlásit se předem na facebook.com/dogplanetsluzby, kde pravidelně vytvářím událost. Aby se socializace konala, musí přijít alespoň dva zájemci.“ Na socializaci s sebou spolu s pejskem vezměte jeho oblíbené pamlsky, stopovačku — až 15 metrů dlouhé stopovací vodítko, které slouží k výcviku —, obyčejné pevné vodítko a náhubek. Sraz je vždy ve 14 hodin v nejvyšším bodě parku na psí louce a finanční příspěvek je dobrovolný.

Pokud se chcete na socializaci přihlásit, vyplatí se sledovat Dog Planet na facebooku, kde organizace pravidelně vypisuje termíny socializací nejen na Parukářce. 

Sdílet:

Eliška Stodolová, foto Dog Planet

16. 09. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

Simon Cheng ZMČ Prahy 3

Trojka hostí aktivistu Simona Chenga

16. 09. 2021
vojáček

V pondělí oslavíme sto let od prvního vydání Haškova Švejka

17. 09. 2021
Žižkov_ilustrační fotka

Přijďte na debatu o rozvoji Žižkova. Už tento čtvrtek v Kině Aero

21. 09. 2021
Další zprávy
Login