Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Ukliďme si před vlastním prahem — 18. září proběhne hlavní podzimní úklid

Spolek Ukliďme Česko pořádá 18. září hlavní podzimní úklid. Přidat se můžete i vy. Pokud se zaregistrujete, dostanete na oplátku úklidové pomůcky.

Pořádkumilovnost mnoha z nás končí vykročením z vlastního domu nebo bytu. I z toho důvodu vznikají akce jako Ukliďme Česko, která dvakrát do roka vybízí veřejnost k očistě veřejného prostoru. Nejbližší úklid, který je součástí Celosvětového úklidového dne, se koná 18. září a vy se do něj můžete zapojit prostřednictvím webu Ukliďme Česko.

Na Praze 3 ale probíhají i další podobné akce. „Od letoška organizuji každý měsíc sběr odpadků na Krejcárku. Odpadky sbírám i sám při svých každodenních procházkách. Prostě nechci žít na skládce. Záleží mi na tom, v jakém prostředí žiji, a když vidím nepořádek a vím, že mám možnost to změnit, tak se o to pokusím,“ vysvětluje vlastní iniciativu Zdeněk Jahn.

Trojka s dobrovolníky, kteří úklidy organizují, spolupracuje. „Větším akcím zajišťujeme podporu. Máme vytipované lokality, které nejsou ve správě městské části, jako jsou Krejcárek, Vítkov, nákladové nádraží nebo třeba Bulhar. Když dobrovolníci naplánují úklid v takové lokalitě, my na oplátku zařídíme odvezení pytlů se sesbíraným odpadem,“ vysvětluje vedoucí oddělení správy komunálních služeb Pavel Hroch.

Ne všude je ale sběr odpadků užitečný. V některých případech může jít o suplování práce jiných. To se týká především lokalit, kde jsou úklidové režimy sjednané. „Praha 3 by měla uklízet pouze parky, náměstí, některá dětská hřiště a pár vnitrobloků,“ vysvětluje radní Jan Materna s tím, že na pozemcích, které patří soukromým vlastníkům, úklid bez jejich svolení proběhnout nemůže.

Pokud chcete sami uspořádat větší úklidovou akci, obraťte se na adresu uklid@praha3.cz, kde vám pomohou vybrat vhodnou lokalitu. Na stejnou adresu můžete posílat i jakékoli podněty k pořádku a čistotě. K hlášení lze využít také web a aplikaci cistatrojka.cz.

Sdílet:

Text Eliška Stodolová, foto Martina Čmielová 

14. 09. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

97022290 1839235936227519 6968149250198732800 n

Svého psa můžete každou neděli socializovat na Parukářce

16. 09. 2021
Simon Cheng ZMČ Prahy 3

Trojka hostí aktivistu Simona Chenga

16. 09. 2021
vojáček

V pondělí oslavíme sto let od prvního vydání Haškova Švejka

17. 09. 2021
Další zprávy
Login