Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Trojka hostí aktivistu Simona Chenga

Pozvání radnice přijal hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. V úterý 14. září vystoupil na 19. jednání zastupitelstva Prahy 3 s poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona.

Simon Cheng na zastupitelstvu Prahy 3 pohovořil o hongkongském prodemokratickém hnutí, porušování lidských práv, perzekucích a svobodě slova. Současně vyjádřil své díky za možnost veřejně promluvit o hongkongském stínovém parlamentu: „Je to odpověď na útok čínské vlády na systém jedné země, dvou systémů - demokracie v Hongkongu by neměla být vydána na pospas diktátorům v Pekingu.“ Společné hodnoty Prahy a Tchaj-peje, a tedy i Hongkongu, dokážou podle něj vytvořit pevnější pouto než obchodní zájmy s Čínou.

Návštěvu Simona Chenga inicioval místostarosta Prahy 3 Štěpán Štrébl: „Jsme velmi rádi, že se návštěvu podařilo uskutečnit. Čas od času je dobré mezi ostatní kulturní akce zařadit i ty s lidskoprávní tematikou. V minulosti se podobné podpory dostávalo od demokratických států i československým disidentům. Je důležité si připomínat, že svoboda není samozřejmostí a nebezpečí ztráty občanských svobod nebo cenzury reálně hrozí i dnes.“

Sdílet:

Eliška Stodolová, foto Anežka Hesová

16. 09. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

vojáček

V pondělí oslavíme sto let od prvního vydání Haškova Švejka

17. 09. 2021
Žižkov_ilustrační fotka

Přijďte na debatu o rozvoji Žižkova. Už tento čtvrtek v Kině Aero

21. 09. 2021
IMG 0676

Zveme na říjnové vycházky po Praze 3

23. 09. 2021
Další zprávy
Login