
Do Husitské ulice se chodívalo pro boty i za kulturou
Obchody všeho druhu, staré Divadlo Ponec nebo moderní městské lázně. Tím vším se svého času mohla pochlubit Husitská ulice.
Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
AktualizovatZadejte text
Obchody všeho druhu, staré Divadlo Ponec nebo moderní městské lázně. Tím vším se svého času mohla pochlubit Husitská ulice.
Z legendární Bezovky v Prokopově ulici zůstal dnes už jen název supermarketu a příběh, který stojí za to si připomenout.
Myšlenka uctít na Vítkově památku husitů a Jana Žižky z Trocnova sahá až do roku 1882. Cesta k její realizaci byla ale svízelná — trvala přes sedmdesát let.
Po odeznění restrikcí můžeme pomalu vyrazit na předzahrádky restaurací. Ty lákají kolemjdoucí k posezení a občerstvení v metropoli už od 19. století.
Události Květnového povstání nám v rámci cyklu historických ohlédnutí zprostředkoval člen Klubu přátel Žižkova Miroslav Čvančara, kterému bylo tehdy jedenáct let.
Z archivu Klubu přátel Žižkova připomínáme text z pera jeho někdejšího předsedy Vladimíra Sakaře. Popisuje v něm zřícení domu v Žerotínově ulici.
V dnešním historickém okénku vám přinášíme autentický popis požáru známé žižkovské továrny, tak jak ho nabídly svým čtenářům Národní listy 22. října 1899.
Každá pražská ulice včetně těch žižkovských má svou historii a zajímavost. Například v Baranově ulici a její blízkosti mělo svůj domov hned několik literátů.