Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Projekt městské části Zdravé děti na Trojce se zaměří na aktivity zaměřené na různé oblasti výchovy a péče o zdraví

Praha 3 bude realizovat od letošního školního roku projektový záměr Zdravé děti na Trojce, do kterého chce zapojit děti a žáky mateřských a základních škol zřízených městskou částí.

DSC_0010001Cílem projektu je preventivně předcházet různým problémům a nabídnout bezpečnostní programy formou pohybových aktivit nebo soutěží, ale i zdravým stravováním.

„Projekt se skládá z několika částí, které zahrnují výchovně vzdělávací programy, soutěže, monitoring prostředí a stravování. Chránit a posilovat zdraví znamená pozitivně působit jak na fyzické, tak i psychické stránky dítěte. Proto je důležité, aby návyky a postoje, které vedou ke zdravému životnímu stylu, se vytvářely již v předškolním a školním věku,“ uvedla radní Jaroslava Suková.děti

Veškeré dění ve škole a jeho důsledky působí na zdraví všech účastníků. Třetí městská část chce proto podpořit vzdělávací, preventivní i zájmové činnosti škol projektem, který bude mít otevřenou formou, jeho dílčí části budou průběžně aktualizovány podle potřeb a možností.

V rámci preventivních, pohybových a bezpečnostních programů je v plánu návštěva solné jeskyně v ZŠ náměstí Jiřího z Poděbrad nebo finské sauny v ZŠ a MŠ Jarov. Opět bude možnost v zimním období bruslit pod Žižkovskou věží. Mnoho sportovních aktivit nabídne sportovní areál Pražačka včetně zájmového plavání nebo dopravní výchovy na dopravním hřišti v parku Židovské pece. Praha 3 také opět zprostředkuje preventivní zubní programy v informačním centru na náměstí Jiřího z Poděbrad.

jidelna_mediumŠkoly se budou moci také zapojit do soutěží. Pro mateřské školy bude připravena soutěž „Rodina a mateřská škola“, která se zaměří především na pohyb. Základní školy se můžou zapojit do soutěže O pohár starosty Hartiga, která umožní zapojení se formou projektů buď s tématikou polytechnické, nebo sociální výchovy.

Součástí programu je také zdravé stravování nebo monitoring obsahu CO² ve třídách v zimním období. „Městská část Praha 3 se zapojila již v minulém školním roce do programu „Zdravá školní jídelna“. Školní jídelny by měly být místem, kam se děti těší na dobré a zdravé jídlo. Zdravé stravování má skoro ze 40 % vliv na náš životní styl,“ uvedla Jaroslava Suková.

Text: Martin Hošna

Foto: Martin Hošna, Kateřina Maršálová, Radko Šťastný

Výpis všech článků

Další zprávy

TES_6813a

Jak se sportovalo před sto lety?

18. 09. 2017
seifertuv_zizkov_HP_slider

Literární soutěž Seifertův Žižkov pozná své výherce

18. 09. 2017
be_happy_s_epi_2017_var3

Praha 3 se připojí koncertem „be happy s epi“ k Národnímu dni epilepsie

18. 09. 2017
Další zprávy
Login