Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Jak se sportovalo před sto lety?

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národního památníku na Vítkově, kde se v sobotu 23. září 2017 od 13.00 do 17.00 hodin uskuteční další akce k výstavě Sport za Velké války.

Malí i velcí návštěvníci se zde během odpoledne budou moci hravou formou seznámit se sportovci, sportovním obrzápolením a vozovým parkem z období první světové války. Kromě stálé výstavy, která je věnována právě sportu v době války,         si budou moci prohlédnout i Ford model N z roku 1906 nebo Renault z roku 1905 typ A. Tradičně nebude chybět ani výtvarná dílna nebo fotokoutek s dobovým sportovním oblečením. Děti se seznámí s výstavou prostřednictví kvízu a za jeho vyluštění je čeká malá odměna. Dospělí návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky výstavy.

Program:

13.00–17.00 hod.

Historický vozový park

Prezentace historických vozidel z počátku 20. století, které připravila Federace klubů historických vozidel České republiky.

Výtvarná dílna

Malí i velcí návštěvníci si vyrobí loutku Gustava Frištenského.  

Fotokoutek

V čem se sportovalo před sto lety? Návštěvníci si budou moci vyzkoušet dobové oblečení a vyfotit se v něm na stupínku vítězů.

Komentované prohlídky výstavy

Zasvěcený výklad k výstavě pronese samotný autor Jan Lomíček. Komentované prohlídky budou od 13.30 hod. a 15.30 hod.

Kvíz k výstavě

Interaktivní kvíz provede malé návštěvníky výstavou. Dozvědí se, co byla Ekecheiria, seznámí se s různými typy sportovního náčiní a upomínkovými předměty Gustava Frištenského. Šikovné luštitele čeká odměna v podobě placek nebo magnetek s maskotem objektu

Akce se koná v sobotu 23. září 2017 od 13.00 do 17.00 hodin v Národním památníku na Vítkově (U Památníku  1900, 103 00 Praha 3). Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea. 

Více informací naleznete na www.nm.cz.

Výpis všech článků

Další zprávy

be_happy_s_epi_2017_var3

Praha 3 se připojí koncertem „be happy s epi“ k Národnímu dni epilepsie

18. 09. 2017
Fresh_senior_fest_orez

FRESH SENIOR FEST na náměstí Jiřího z Poděbrad

19. 09. 2017
nahled

Architektura v Lublani

19. 09. 2017
Další zprávy
Login