Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Literární soutěž Seifertův Žižkov pozná své výherce

Slavnostní vyhlášení vítězů 1. ročníku celostátní literární soutěže pro děti Seifertův Žižkov se se uskuteční dne 21. 9. v aule ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta. Při té příležitosti bude mít premiéru také sborník soutěžních prací.

Jaroslav_Seifert_První ročník soutěže vyhlásila městská část Praha 3 u příležitosti 115. výročí narození Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu. Ten prožil značnou část svého života právě na Žižkově a věnoval mu autobiografickou skicu Hvězdy nad Rajskou zahradou. Jeho jméno nese ulice v Praze 3 a základní škola, kterou navštěvoval. Při příležitosti 115. výročí narození byl v září 2016 na jeho počest v Seifertově ulici odhalen památník v blízkosti tramvajové zastávky Lipanská.

Cílem soutěže je vést žáky a studenty ve věku 10–16 let ke kreativnímu vyjádření svých názorů, k posilování národních tradic a připomenutí významné osobnosti uměleckého života regionu. „Jsem velmi potěšena, že se mezi dnešní mládeží našlo tolik zájemců o vlastní tvorbu. Chtělo to jistě i odvahu, chuť a odhodlání, protože téma nebylo jednoduché. Za připomenutí stoji i to, že tímto způsobem dochází k posilování národní tradice a připomínáme si významné osobnosti českého literárního života,“ ocenila radní pro školství MČ Praha 3 Jaroslava Suková. „Věřím, že i v následujících letech si tato soutěž najde své autory.“

Více informací na webových stránkách projektu

Výpis všech článků

Další zprávy

be_happy_s_epi_2017_var3

Praha 3 se připojí koncertem „be happy s epi“ k Národnímu dni epilepsie

18. 09. 2017
Fresh_senior_fest_orez

FRESH SENIOR FEST na náměstí Jiřího z Poděbrad

19. 09. 2017
nahled

Architektura v Lublani

19. 09. 2017
Další zprávy
Login