Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 jednala s Českou poštou. Ta zváží, že v městské části zachová pobočku navíc

Česká pošta zváží, že na území Prahy 3 zachová dvě poštovní pobočky, tedy o jednu navíc, než bylo původně oznámeno. Vyplynulo to z jednání zástupců městské části – starosty Michala Vronského a místostarosty Pavla Dobeše – s oblastním vedením České pošty. Schůzku iniciovala Praha 3 v reakci na zveřejněný záměr České pošty omezit vlastní provoz v městské části ze současných šesti na jednu pobočku.

„Vnímáme ekonomické a provozní motivy České pošty, které ji vedou k redukci počtu poboček. Současně ale od samého začátku říkáme, že pro městskou část, kde žije více než 80 tisíc obyvatel, je jedna jediná pobočka se současným počtem jedenácti přepážek nedostatečná. Přistupujeme k celé věci aktivně s cílem zamezit hrozícímu ochromení poštovních služeb na Trojce,“ říká starosta Prahy 3 Michal Vronský.

Městská část proto požádala o schůzku s vedením České pošty pro Prahu a Střední Čechy. Z jednání vzešlo, že Česká pošta zváží požadavek Prahy 3 ponechat vedle pobočky v Olšanské ulici i pobočku na Jarově (ul. Koněvova 2496/223). „Od prvotní nekomunikace ze strany České pošty, kdy s námi rušení poboček dopředu vůbec nekonzultovala, jsme se posunuli k věcné diskusi, která zohledňuje potřeby městské části a jejích obyvatel,“ doplňuje starosta Vronský.     

Požadavek městské části na zachování alespoň dvou poboček České pošty vychází z rovnoměrného rozložení poštovních služeb pro obyvatele Prahy 3: pobočka v Olšanské ulici by dle toho pokrývala poštovní služby pro západní oblast Prahy 3, ta na Jarově by zase sloužila východní oblasti městské části. „Plán redukce poštovních poboček z šesti na jednu nelze postavit jenom na základě docházkové vzdálenosti, jak to udělala Česká pošta. Praha 3 patří mezi oblasti s nejvyšší hustotou zalidnění v Praze a de facto v celé ČR. K tomu se připravuje velké rozvojové území v lokalitě Nákladového nádraží Žižkov, jež na Trojku přivede další rezidenty. Žije zde také mnoho seniorů a cizinců, kteří služby České pošty pravidelně využívají. Usilujeme o to, aby Česká pošta tyto lokální aspekty zohlednila a poštovní služby zůstaly obyvatelům Trojky dostatečně dostupné,“ vysvětluje místostarosta Prahy 3 Pavel Dobeš.  

Stanovisko České pošty ohledně ponechání pobočky na Jarově by mělo být známo začátkem příštího týdne. Záměr zrušit v Praze 3 pět z celkem šesti poboček Česká pošta oznámila minulý týden. Praha 3 k tomuto vyslovila nesouhlas a bezprostředně o návrhu začala jednat. 

Sdílet:

Jiří Hannich

05. 04. 2023

Login