Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Na Trojce letos přibudou další stromy a keře

Praha 3 se chystá na jaře a na podzim sázet nové stromy. Bude tak pokračovat v trendu obnov uličních stromořadí a plánovaných výsadeb.

V minulém roce vysadila třetí městská část v parcích, v sídlištní zeleni a ve vnitroblocích 66 kusů stromů a 134 okrasných keřů. Nové stromy oživily například sídliště Jarov, kde letos na jaře rozkvetou okrasné jabloně, nebo sídliště Chmelnice, kde nově najdete jírovec, břízu, lípu a jeřáby. Další stromy přibyly v prolukách v Koněvově ulici, na Pražačce, na Olšanském náměstí, na vrchu Sv. Kříže, u Bezovky a na Žižkově náměstí. Nové keře zvelebily zahradu v domě s pečovatelskou službou v Roháčově ulici a obnovou prošly taky keřové porosty na sídlišti Jarov. Vedle toho doplnila Trojka čtyři duby do stromořadí v ulici Za Žižkovskou vozovnou a založila alej v Hraniční ulici, kterou tvoří 22 kusů okrasných třešní. 

V roce 2023 je v plánu nové stromořadí z lísek v ulici Na Ohradě. V chodnících na křižovatce Ohrada budou vysazeny čtyři platany a v ulici Na Hlídce přibude šest okrasných třešní a tři javory. Dokončena bude taky obnova stromořadí v ulici Za Žižkovskou vozovnou, kde se objeví dalších sedm dubů.

Vedle odboru ochrany životního prostředí Prahy 3 sází stromy taky Technická správa komunikací (TSK). „V roce 2022 jsme na Praze 3 vysadili 38 stromů, mimo jiné v ulicích Roháčova a Přemyslovská. Letos na jaře plánujeme výsadbu 77 stromů, a to například v ulicích Vlkova a Velehradská. Rozsah podzimní výsadby zatím neznáme,“ upřesňuje aktuální stav koordinátorka zeleně TSK Nela Zemanová.

Pro třetí městskou část je výsadba stromů v ulicích a na plochách veřejné zeleně a péče o ně jednou z dlouhodobých priorit. Vedle toho, že mají okrasný efekt a slouží jako útočiště pro ptáky, zpříjemňují zejména v horkých letních dnech pobyt v ulicích. „Nejlepší způsob, jak město a ulice ochladit, je sázet stromy. Ty zároveň pomáhají udržovat vlhkost a naopak redukovat prašnost ovzduší. Je to nejefektivnější způsob, jak ve městě udržet přijatelné klima,“ shrnuje environmentální strategii Prahy 3 radní Jan Bartko.

Sdílet:

Vavřinec Novotný

06. 04. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

P1131765 kopie

Loutky z Trojky zná i Hollywood

11. 04. 2023
326479789 1951416801859389 5216577130825418293 n

Když se běhání snoubí s akrobacií

11. 04. 2023
2

Trojka pořádá oblíbené lekce Nordic Walking pro seniory

13. 04. 2023
Další zprávy
Login