Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Když se běhání snoubí s akrobacií

Parkour jako adrenalinová zábava plná akrobatických triků má silné zázemí i na Žižkově. Trénovat ho můžete třeba v hale na Jarově nebo v klubu Beztíže.

Parkour je moderní sportovní aktivita, díky níž se naučíte kontrolovat tělo i mysl tak, abyste se mohli efektivně a především bezpečně pohybovat v přirozeném prostředí. Jeho výhodou jsou minimální nároky na vybavení i to, že překážky, které máte při běhu zdolávat, najdete stejně snadno v parku jako třeba na sídlišti.

Radost z vlastního pohybu a sebezdokonalování jsou hlavním krédem zakladatelů skupiny In Motion. V roce 2014 vybrali v rámci veřejné sbírky dostatek financí, takže o dva roky později mohli v ulici Na Jarově otevřít vůbec první českou halu určenou pro parkour a freerunning. Brzy potom následovaly pod hlavičkou In Motion další podobné areály v Brně, Plzni a Kladně. Pražská hala je navržená tak, aby splňovala podmínky pro trénink začátečníků i profesionálů. Najdete tu řadu posuvných překážek a variabilních tyčových konstrukcí, díky nimž si můžete vyzkoušet stovky různých variant skoků. Pro bezpečný nácvik salt je tu odrazová trampolína, žíněnky, odpružená podlaha a taky speciálně navržená molitanová jáma obestavěná hrazdami, plošinami a zdmi v různých výškách. Do různě zaměřených kurzů sem chodí trénovat jak děti do 14 let, tak starší mládež a dospělí. Během první lekce si vyzkoušíte vybavení haly zdarma.

Rezervační systém i další důležité informace najdete na webu imacademy.cz. Taky klub Beztíže sídlící v ulici Na Balkáně nabízí kroužky zaměřené na parkour: „Je to disciplína, která staví před mladé lidi výzvy v podobě překonávání překážek. To se hodí i v životě — nevzdat to, ale zkoušet překonat obtížnou životní situaci efektivnějším způsobem. V Beztíži nabízíme parkourové workshopy, protože dospívající potřebují ke svému vývoji zažívat přiměřenou míru rizika. Pokud takové výzvy nepřicházejí, může člověk začít vyhledávat nebezpečné a společensky problematické způsoby naplňování této vývojové potřeby,“ říká vedoucí klubu Tomáš Klumpar. Doplňující informace hledejte na stránkách ulita.cz/krouzky

Sdílet:

Vavřinec Novotný

11. 04. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

2

Trojka pořádá oblíbené lekce Nordic Walking pro seniory

13. 04. 2023
Požehnání-Komun

Nové komunitní centrum zve na kulturu i přednášky

14. 04. 2023
swap5-1210x423

V ZŠ Lupáčova proběhl poprvé Komunitní den

17. 04. 2023
Další zprávy
Login