Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zkolaboval v parku

V pondělí 15. 5. 2023 pouhých 500 metrů dělilo policisty z oddělení hlídkové služby od muže, který zkolaboval v parku poblíž Hollarovo náměstí.

Policisté při příjezdu na místo zahlédli skupinku mávajících osob, která je navedla přímo k muži, který byl v bezvědomí. Jelikož pětapadesátiletý muž nedýchal, jeden z policistů okamžitě zahájil nepřímou srdeční masáž, zatímco jeho kolega připravoval přístroj AED k nalepení elektrod. Ten však výboj nedoporučil a proto policisté pokračovali v resuscitaci. Následně na místo přijeli na pomoc i další kolegové a přivolaní záchranáři, kteří ihned zahájili další úkony spojené s obnovením základních životních funkcí, zatím co policisté pokračovali v nepřímě srdeční masáži. U muže se podařilo obnovit životní funkce a následně byl převezen do nemocnice.

Díky rychlému zásahu a spolupráci byl zachráněn další lidský život.

Sdílet:

Policie ČR

22. 05. 2023

Výpis všech článků

Další policejní okénko

policejni.okenko-thumb

Pestrá kriminální minulost a kradené auto zřejmě stály za ujetím od nehody. Cestou řidič naboural minimálně dalších šest aut

24. 07. 2023
PCR LOGO-w2021

Kriminalisté obvinili zadrženého muže z vraždy v baru v ulici Hartigova

26. 10. 2023
Login