Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Nabízel úplatek 600 tisíc

Policisté z místního oddělení Žižkov se rozhodli v úterý 31. 10. 2023 krátce před devátou hodinou večer v Táboritské ulici zastavit a zkontrolovat vozidlo, ve kterém cestovaly dvě osoby. U řidiče policisté provedli silniční kontrolu, kdy bylo vše v pořádku, ale u spolujezdce policisté lustrací zjistili, že se jedná o osobu, která je na území České republiky vedená jako nežádoucí. Při prohlídce u ní následně nalezli téměř 300 gramů pervitinu, 11 gramů extáze, látku LSD, několik desítek prázdných sáčků určených na distribuci drog, dvě váhy a více než jeden milion hotovosti v různých měnách. Policisté proto cizince na místě omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu.

Poté, co kolegové přijeli na místní oddělení, se je zadržený pokusil uplatit. Policistům nabídl úplatek 600 tisíc korun, kdy ukázal na svou tašku, kde měl hotovost uschovanou. Policisté cizince upozornili, že se jedná o trestný čin podplácení, ale muž jim i přesto úplatek nabízel za to, že ho propustí na svobodu. Policisté razantně odmítli, celé protiprávní jednání zadokumentovali a cizince předali kriminalistům.

Kriminalisté třiačtyřicetiletého cizince obvinili ze spáchání trestných činů podplácení a nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu v případě prokázání viny hrozí až desetiletý pobyt, jelikož byl v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost již soudně trestán. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně.

Login