Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Během chvilky přišel o Hondu i doklady

Případ se šťastným koncem se udál 6. ledna 2021 nedlouho po jednadvacáté hodině v Sudoměřické ulici v Praze 3.

Sedmačtyřicetiletý muž tam do jednoho z tamních domů odvezl svou známou a pomohl jí s plnými taškami do vchodu. Bohužel však nechal nastartované vozidlo a více než jemu se věnoval ženě. To neušlo pozornosti kolemjdoucího, který využil situace, do vozidla nepozorovaně nasedl, a odjel směrem do metropole. Překvapenému okradenému, který už zaslechl jen zvuk svého vozu a zahlédl brzdová světla, nezbylo nic jiného než celou věc ohlásit na „stopadesátosmičku“.

Po odcizené Hondě se okamžitě rozjelo pátrání a o několik minut později ji zahlédla policejní hlídka v Ondříčkově ulici. Podezřelý se ještě pokusil s japonským vozem policistům ujet, ale pronásledování nemělo dlouhého trvání a během chvilky byl vůz dostižen a řidič zadržen. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky přitom využili donucovacích prostředků a jasně tím dali muži najevo, že jakýkoli případný odpor z jeho strany je zbytečný.

Následnou lustrací zjistili, že pětatřicetiletý muž je veden jako neřidič a v minulosti měl několik zákazů řízení. Navíc je veden jako osoba v celostátním pátrání.

Zadržený je v současné době podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pravomocný rozsudek ho tak v době nouzového stavu může poslat za mříže až na osm let.

Sdílet:

PČR

10. 01. 2021

Login