Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Matka s 2,55 promile

Dne 18. 3. 2021 na Škroupově náměstí v Praze 3 kontrolovali strážníci dvojici, která popíjela alkohol a měla u sebe 2leté dítě.

Muž a žena seděli v parku na lavičce a před nimi stál kočárek s dítětem. Neměli zakryté dýchací cesty, kolem leželo pět lahví od alkoholu a oba jevili známky opilosti. Na výzvu k podání vysvětlení 38letý muž sdělil, že si respirátor zapomněl nasadit a k popíjení alkoholu na veřejně přístupném místě uvedl, že si potřebovali s přítelkyní „vyčistit hlavu“. Na respirátor údajně zapomněla i 28letá žena, po upozornění ho vyndala z příruční tašky kočárku a nasadila. V jejím chování se střídaly projevy lítosti a agrese, měla potíže s rovnováhou, několikrát upadla na zem. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,55 promile, u muže 1,74 promile. Hlídka situaci telefonicky konzultovala s pracovnicí Odboru sociálně právní ochrany dětí, která se následně dostavila na místo a rozhodla o převozu dítěte do Klokánku. Přestupkové chování dvojice bylo oznámeno správním orgánům.

MP Praha

Login