Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Po sedmileté rekonstrukci otevírá nízkoprahový klub Teen Challenge nové prostory

Centrum dětí a mládeže Teen Challenge International, které se věnuje dětem a mládeži ohrožených sociálním vyloučením, otevřelo po rozsáhlé rekonstrukci na Žižkově nové prostory. Slavnostní otevření nového domu na Havlíčkově náměstí 11, s jehož opravou začali lidé s Teen Challenge v srpnu 2005, se uskuteční v úterý 30. října v 15.00 hodin.

Pracovníci Centra dětí a mládeže Teen Challenge působí v Praze 3 již od roku 2001, kdy začala jejich práce s dětmi a mládeží v ulicích a parcích Žižkova. V únoru 2002 otevřeli centrum v Chlumově ulici, brzy se ovšem ukázalo, že dvě místnosti a kancelář kapacitně nevyhovují. V roce 2005 centrum uspělo ve výběrovém řízení na pronájem domu na Havlíčkově náměstí, které vyhlásila městská část Praha 3, a začala jeho rozsáhlá sedmiletá rekonstrukce. Celkové náklady na opravu se nakonec vyšplhaly téměř na sedm milionů korun, dům byl totiž ve velmi špatném technickém stavu a žádal si téměř vše nové. Finance na opravy pramenily výhradně z neveřejných zdrojů – z darů tisíců jednotlivců, firem, církví, grantů a sbírek. 

V novém domě mají děti k dispozici tři klubovny pro věkově odlišné skupiny dětí – pro předškoláky, mladší školní děti a teenagery. V podkroví je multifunkční prostor pro tvůrčí aktivity dětí – od tance, hudby, pohybových her nebo se tu pořádají různá vystoupení dětí. V domě ale našla místo i výuková kuchyň, počítačová učebna, výtvarná dílna a kancelář pro pracovníky.

„Věříme, že nové prostory našeho centra budou i nadále plnit svou roli bezpečného a podnětného prostoru pro děti i jejich rodiny. Na zrekonstruování a zahájení provozu v této budově jsme čekali dlouhých a perných sedm let, ale vidíme, že stálo za to od cíle neustoupit i když některá období byla opravdu velmi těžká. Chtěl bych také poděkovat všem, ať již šlo o individuální dárce, nadace, církve, firmy nebo dobrovolníky, za jejich podporu a pomoc, bez níž by projekt nového centra nevznikl,“ uvedl vedoucí centra Vítězslav Pohanka.

Teen Challenge nabízí pravidelné odpolední aktivity pro tři věkové skupiny dětí a mládeže, pomáhá svým klientům s předškolní přípravou a doučováním, zabývá se i prevencí před užíváním návykových látek a rizikovým sexuálním chováním. Pracovníci s dětmi navštěvují různé kulturní akce, bohoslužby a pořádají pro ně i letní tábory, výlety nebo „přespávačky“ v klubu. Klienti tu také mají možnost provést osobní hygienu a dostanou tu třeba i svačinu.

Výpis všech článků

Další zprávy

Dynove_slavnosti_1

Dýňový Halloween na Jiřáku

29. 10. 2012
svm_svatomartin_husa

Velkolepý příjezd svatého Martina na Jiřák

29. 10. 2012
konference_MG_2811

Jak to v těžkých chvílích nevzdávat už dvacet let učí Remedium

31. 10. 2012
Další zprávy
Login