Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Po sedmileté rekonstrukci otevírá nízkoprahový klub Teen Challenge nové prostory

Centrum dětí a mládeže Teen Challenge International, které se věnuje dětem a mládeži ohrožených sociálním vyloučením, otevřelo po rozsáhlé rekonstrukci na Žižkově nové prostory. Slavnostní otevření nového domu na Havlíčkově náměstí 11, s jehož opravou začali lidé s Teen Challenge v srpnu 2005, se uskuteční v úterý 30. října v 15.00 hodin.

Pracovníci Centra dětí a mládeže Teen Challenge působí v Praze 3 již od roku 2001, kdy začala jejich práce s dětmi a mládeží v ulicích a parcích Žižkova. V únoru 2002 otevřeli centrum v Chlumově ulici, brzy se ovšem ukázalo, že dvě místnosti a kancelář kapacitně nevyhovují. V roce 2005 centrum uspělo ve výběrovém řízení na pronájem domu na Havlíčkově náměstí, které vyhlásila městská část Praha 3, a začala jeho rozsáhlá sedmiletá rekonstrukce. Celkové náklady na opravu se nakonec vyšplhaly téměř na sedm milionů korun, dům byl totiž ve velmi špatném technickém stavu a žádal si téměř vše nové. Finance na opravy pramenily výhradně z neveřejných zdrojů – z darů tisíců jednotlivců, firem, církví, grantů a sbírek. 

V novém domě mají děti k dispozici tři klubovny pro věkově odlišné skupiny dětí – pro předškoláky, mladší školní děti a teenagery. V podkroví je multifunkční prostor pro tvůrčí aktivity dětí – od tance, hudby, pohybových her nebo se tu pořádají různá vystoupení dětí. V domě ale našla místo i výuková kuchyň, počítačová učebna, výtvarná dílna a kancelář pro pracovníky.

„Věříme, že nové prostory našeho centra budou i nadále plnit svou roli bezpečného a podnětného prostoru pro děti i jejich rodiny. Na zrekonstruování a zahájení provozu v této budově jsme čekali dlouhých a perných sedm let, ale vidíme, že stálo za to od cíle neustoupit i když některá období byla opravdu velmi těžká. Chtěl bych také poděkovat všem, ať již šlo o individuální dárce, nadace, církve, firmy nebo dobrovolníky, za jejich podporu a pomoc, bez níž by projekt nového centra nevznikl,“ uvedl vedoucí centra Vítězslav Pohanka.

Teen Challenge nabízí pravidelné odpolední aktivity pro tři věkové skupiny dětí a mládeže, pomáhá svým klientům s předškolní přípravou a doučováním, zabývá se i prevencí před užíváním návykových látek a rizikovým sexuálním chováním. Pracovníci s dětmi navštěvují různé kulturní akce, bohoslužby a pořádají pro ně i letní tábory, výlety nebo „přespávačky“ v klubu. Klienti tu také mají možnost provést osobní hygienu a dostanou tu třeba i svačinu.

Výpis všech článků

Další zprávy

Dynove_slavnosti_1

Dýňový Halloween na Jiřáku

29. 10. 2012
svm_svatomartin_husa

Velkolepý příjezd svatého Martina na Jiřák

29. 10. 2012
konference_MG_2811

Jak to v těžkých chvílích nevzdávat už dvacet let učí Remedium

31. 10. 2012
Další zprávy
Login