Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Velkolepý příjezd svatého Martina na Jiřák

Na svatého Martina 11. listopadu se rozezní zvony a na náměstí Jiřího z Poděbrad vypukne druhý ročník Svatomartinských slavností.

134474_55577_Svatomartinske_2012_plakat.jpg

A že je na co se těšit. Podávat se bude, jak jinak, pečená husa s knedlíkem a se zelím, které se prodalo v loňském roce téměř 2000 porcí. K tomu přibydou další chuťovky – kozí a kravské sýry, suché salámy, klobásky, bramboráky, slovácké palačinky a topinky s česnekem pečené na železných tálech staré pícky. Hlavní hvězdou programu bude ale Svatomartinské víno, které nám představí více než 20 moravských a českých vinařů a jemuž tradičně požehná farář Zdeněk Wasserbauer z kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.

Už od desáté hodiny bude hrát k pobavení publika Cimbálová muzika Vonička, která připraví půdu na uvítanou svatému Martinovi na bílém koni za doprovodu fanfár a virblu. Přesně v 12 hod 30 min akci zahájí slavnostním přípitkem starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová. Sváteční den proběhne ve znamení hudební produkce a slušivé degustace. Vystoupí oblíbený herec Jiří Schmitzer, jenž svým písničkářským humorem potěší nejednoho návštěvníka, folková skupina AtmAsfera z Ukrajiny, která kombinuje jazzové improvizace s etnickými motivy, a hlavní hvězda kapela Yo Yo Band se svým prosluněným reggae.

Degustovat se bude ze sklenice typu „OIV“ (objem 210 ml), kterou společně s katalogem zastoupených vinařů, programem slavnosti a propisovací tužkou pořídíte u pořadatelského stánku, přičemž jedna ochutnávací dávka bude stát 10,- Kč. Zmiňovaný katalog pomůže návštěvníkům zorientovat se v nepřeberném množství vín, které byly vybírány s pečlivostí, zohledňující hlavně jejich kvalitu a jedinečnost. Nebudou chybět ani vyhřívané stany, v nichž každý může příjemně posedět a podle libosti ochutnávat z široké nabídky lahodného moku a pochutin. „Za městskou část Praha 3 přeji všem účastníkům Svatomartinských slavností příjemný prožitek a dobrou vůli,“ vzkázala starostka Vladislava Hujová všem, kteří přijdou společně oslavit příjezd svatého Martina na Jiřák.

Plakát ke stažení zde.    

Výpis všech článků

Další zprávy

konference_MG_2811

Jak to v těžkých chvílích nevzdávat už dvacet let učí Remedium

31. 10. 2012
TCH_MG_2903

Děti a pracovníci z Teen Challenge slavnostně předvedli nové prostory svého centra

31. 10. 2012
Goalball_1

Jak se hraje goalball ukázali jeho hráči na turnaji v ZŠ Chelčického

08. 11. 2012
Další zprávy
Login