Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Parukářka ožije multikulturním festivalem

Desátý ročník akce „Poznejme se, sousedé“, která se pravidelně koná od roku 2012, proběhne v neděli 5. září v parku na Parukářce.

Pro děti i rodiče je od 13 do 18.30 hodin připraven bohatý program. Děti si mohou vyzkoušet oblíbené malování na obličej, nechat si vytvořit zvířátka v balonkové dílně, namalovat své jméno na workshopu kaligrafie nebo si vytvořit svou osobní mandalu. Pro menší děti bude zajištěn ručně vyřezávaný dřevěný kolotoč a také stavění z kostek. Také budou připraveny soutěžní kvízy, herní stanoviště a zábavné texty, kde se bude možné dozvědět kulturní zajímavosti ze zemí nejpočetněji zastoupených cizinců na Praze 3.

V rámci programu budou připraveny dvě kuchařské show, kde se návštěvníci budou moci dozvědět o přípravě jarních závitků a pouličního indonéského jídla Nasi Goreng. Na akci zazní kubánská hudba v podání kapely Pragasón a návštěvníci si budou moci zatančit salsu v rámci workshopu. Balkánskou hudbu představí kapela Džezvica. Pro děti je připraveno žonglérské vystoupení, po kterém bude probíhat i žonglovací workshop, kde si bude možné různé pomůcky vyzkoušet. K vidění bude akrobatické vystoupení hadí ženy nebo moderní taneční vystoupení mladých Vietnamek.

Zajímavým zpestřením akce bude také možnost prohlídky jurty jako tradičního obydlí kočovných kmenů z oblasti centrální Asie a Středního východu. Návštěvníci akce budou moc ochutnat různé speciality indonéské, etiopské, vietnamské nebo mexické kuchyně. V rámci akce budou představeny pro Prahu 3 významné neziskové organizace pracující s cizinci: META, CIC, ICP, SIMI a INFO-DRÁČEK.

Cílem akce je podpora navazování sociálních vazeb mezi cizinci a majoritní společností, vzájemné poznávání odlišných kulturních zvyklostí a podpora sousedských vztahů a komunitního života na území Prahy 3.

Akce je pořádána v rámci projektu "Praha 3 - Společné soužití 2021" na podporu integrace cizinců spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a hlavním městem Prahou z "Programu v oblasti podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2021".


logo1        logo 2

Sdílet:

Ivana Parobková

22. 08. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

Dobový happening 2011

Oslavy žižkovského výročí zahájíme dobovým happeningem

23. 08. 2021
výstava

Výstava Pod cizím nebem je k vidění na Jiřáku

24. 08. 2021
Sporotvní akademie Viktorka Žižkov

Který sport je pro dítě ten pravý? Přijďte to zjistit v sobotu do Riegrových sadů

24. 08. 2021
Další zprávy
Login