Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Oslavy žižkovského výročí zahájíme dobovým happeningem

Dny žižkovského kulturního dědictví začínají ve čtvrtek 2. září oslavou 140 let od povýšení Žižkova na město, otevřením Galerie pod radnicí, komentovanou prohlídkou radnice a žižkovským kabaretem na Havlíčkově náměstí.

Praha 3 si letos připomíná 140. výročí povýšení Žižkova na město. Oslavy byly kvůli pandemii odloženy a vyvrcholí ve čtvrtek 2. září dobovým happeningem, otevřením stálé expozice o historii města Žižkov, komentovanou prohlídkou radnice a žižkovským kabaretem.

Program začíná v 15 hodin na Havlíčkově náměstí. Prohlídku radnice je nutné si předem rezervovat na rezervace.kultura@praha3.cz, maximální počet účastníků je 30. Žižkovský kabaret začíná v 17 hodin na Havlíčkově náměstí, účinkují 3D Company, Divadlo Puls a hosté.

O následujících třech sobotách mají sousedé z Prahy 3 možnost projet se historickou tramvají, která vyráží na svou trasu Vozovna Žižkov — Flora — Muzeum a zpět vždy ve 14.45 h. Počet pasažérů je 24 a jízdu je třeba si předem rezervovat na rezervace.kultura@praha3.cz.

K letošnímu výročí Praha 3 vydala také symbolický cestovní pas Svobodné republiky Žižkov, který je k zakoupení v Infocentru na náměstí Jiřího z Poděbrad, otevřela novou naučnou stezku a k poslechu nabízí podcasty o historii Prahy 3.

Sdílet:

Anežka Hesová

23. 08. 2021

Výpis všech článků

Další zprávy

výstava

Výstava Pod cizím nebem je k vidění na Jiřáku

24. 08. 2021
Sporotvní akademie Viktorka Žižkov

Který sport je pro dítě ten pravý? Přijďte to zjistit v sobotu do Riegrových sadů

24. 08. 2021
Jan Schütz Klub přátel Žižkova

Předseda Klubu přátel Žižkova Jan Schütz je nově v Knize cti

25. 08. 2021
Další zprávy
Login