Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Výstavbu na nákladovém nádraží není třeba démonizovat, ale ani nekriticky přijímat

Matěj Michalk Žaloudek (Zelení a nezávislí), koaliční zastupitel

Zastupitelstvo se znovu zabývalo připomínkami k budoucnosti pozemků na nákladovém nádraží. Hlavní témata zůstávají: Výstavba nesmí zahltit Žižkov auty, musí tu vzniknout velké plochy přístupné zeleně a musí tu včas být veškerá vybavenost — školy, školky, tramvaj, zařízení sociální péče…, a to za peníze developerů. Zadostiučiněním je, že připomínky Arniky, která pro ně sbírala podpisy, se v mnohém překrývají s našimi. A město se dostává pod tlak, aby tu zajistilo vznik dostupných bytů a čtvrť nebyla ghetto pro bohaté, a to je dobře. Jako Zelení jsme kritizovali, že do plánů nebyla zapojena veřejnost, a jsem rád, že se to pomalu mění. Podkladová studie byla představena v CAMPu, na stránkách IPR najdete podklady a dotazník, který můžete vyplnit do konce března. Další aktivity by měly pokračovat. Okamžitě to s sebou přineslo i zájem veřejnosti, za který jsme rádi, přestože je často kritický i vůči nám. Příkladem je Jarovská ulice, která má spojit Malešickou a Spojovací — přestože je v územním plánu už 22 let, lidé z Habrové se záměru logicky bojí. Pro nás je to závazek, aby byla plánována co nejcitlivěji ke svému okolí, aby se stala normální ulicí s tramvají, stromy a přechody, ne dopravní stokou. Prosím, využijte toho, že se můžete zapojit a ovlivnit své okolí. Ať už do dotazníku IPR, do participací, které organizujeme na planujtrojku.cz, nebo se připojte třeba k dopravní komisi, až bude jednat o Jarovské ulici. Proto jsme jednání komisí udělali veřejná. Nevěřte řečem, že to stejně nemá smysl. Účast na věcech veřejných je základním kamenem občanské společnosti a demokracie.

Sdílet:

Matěj Michalk Žaloudek (Zelení a nezávislí), koaliční zastupitel

01. 03. 2021

Login