Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Z Prahy 3 Sciostánem?

Lýdia Říhová (Koalice pro Prahu 3), opoziční zastupitelka

V říjnovém čísle RN jsem čtenáře upozornila na protěžování vybraných soukromých škol ze strany MČ, které mne dovedlo až k návrhu na odvolání místostarosty pro školství. Jednou z těchto škol byla 1. Scio Střední škola. Od MČ získala výhodný nájem budovy v Prokopově 16, a to na úkor předchozího nájemce. Ten předtím na rekonstrukci vynaložil více než 20 milionů Kč. Tehdy jsem školu záměrně nejmenovala přímo. Nyní jsem nucena svou zdrženlivost přehodnotit. Místostarosta Štrébl (ČPS) totiž počátkem února radě MČ předložil smlouvu o spolupráci, tentokrát se 2. ScioŠkolou Praha — základní školou a společností Scio jako takovou, která — jak se uvádí na webových stránkách příslušných škol — „ScioŠkoly provozuje“. Rada tuto smlouvu schválila. Společnosti Scio a 2. ScioŠkole tak zajistila bezprecedentní výhody. Posuďte sami. 2. ScioŠkola získává obdobné postavení jako školy zřízené MČ: může se účastnit programů poskytovaných MČ, využívat prostoru v Atriu na Žižkově, sálu ZMČ, krytého bazénu v areálu Pražačka, sportovišť ZŠ a MŠ Chelčického či dalších škol. Navíc obdrží půlstranu v RN ročně (v ceně 27 tisíc Kč) a bude zařazena do informací o zápisech do škol zřízených MČ. Její zástupci budou mít přístup na porady ředitelů škol zřízených MČ. A to zde ani zdaleka nemohu zmínit vše… Poskytování výhod soukromému subjektu ze strany obce je jasným střetem zájmů. Veřejní funkcionáři nesmějí svého postavení zneužít k získání prospěchu nebo výhody ani pro sebe, ani pro nikoho jiného. Za daných okolností by měli být odvoláni všichni členové rady, kteří svým hlasem smlouvu podpořili.

 

Sdílet:

Lýdia Říhová (Koalice pro Prahu 3), opoziční zastupitelka

29. 03. 2021

Login