Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Ještě chvíli vydržme

Štěpán Štrébl (Piráti), místostarosta

S přibývajícím časem v lockdownu klesá vůle pečlivě dodržovat opatření. Osobně vidím smysl v tom, žít ještě chvíli poustevnicky a dát prostor snahám o vakcinaci. Průběžné výsledky z Izraele i Velké Británie ukazují, že vakcinace nás posouvá zpět k normálu. Pokud nevyjde vakcinace, pak asi nezbude než si na virus zvyknout a akceptovat škody včetně ztrát na lidských životech. Je to ovšem krajní a darwinistické řešení, zbytečná kapitulace před problémem, který je řešitelný. Jako představitel samosprávy dostávám novinky ohledně nových či rušených opatření, ale je toho tolik, že se v nich sám přestávám orientovat. Mnoho lidí to asi má podobně. Nezbývá než spoléhat na vlastní rozum. Roušky/respirátory, ruce, rozestupy. Dejme vakcinaci šanci, a než se ekonomika otevře, využijme ten čas na přípravu. Ve spolupráci se zahraničními partnery nyní připravuji další jazykové programy, podporu pro naše učitele anglického jazyka nebo nové bilingvní třídy. A těším se na to, až se žáci vrátí do škol. Jejich bezpečný návrat je pro nás priorita. Nechceme, aby nám vyrostla ztracená generace. Oceňuji proto, že pan starosta bere svou zákonnou roli zajišťovat organizaci opatření nezbytných pro řešení krizové situace vážně a testování žáků řeší. Městská část své žáky pilotně testovala a ověřila proveditelnost takového přístupu. Mám však za to, že antigenní testování prosazované vládou, které je určeno primárně pro lidi s příznaky a statisticky vykazuje vysokou míru chybovosti, nás k cíli neposune, ba naopak. V každém případě pokud půjdeme vlastní cestou, půjde o projev zoufalství.

Sdílet:

Štěpán Štrébl (Piráti), místostarosta

01. 03. 2021

Login