Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Veřejné zakázky lépe? Snad ano…

Tomáš Štampach (Koalice pro Prahu 3), opoziční zastupitel

V únorovém čísle na tomto místě informoval radní Musil o chystaných změnách ve směrnici pro zadávání veřejných zakázek. Osobně tuto iniciativu velice vítám. Avšak jaké bylo moje překvapení, když jsem v rámci komise pro IT a transparentnost obdržel návrh dané směrnice. Hlavní bod pro zvýšení transparentnosti a úspory veřejných financí, zpřístupnění výzev k podání nabídek na profilu zadavatele pro zakázky malého rozsahu neomezenému množství dodavatelů, v ní opět scházel. Tento naprosto klíčový bod byl nahrazen zvýšením počtu oslovených dodavatelů ze tří na pět. Aneb jak by řekli chlapi u piva v hospodě (pokud by byly otevřeny): „Více křoví? To se prodraží…“ Už jsem měl sepsán sloupek, jak Piráti podlehli tlaku koaličních partnerů a úřadu, rezignovali na svoji vlajkovou loď jménem transparentnost, když mi radní Musil zaslal ke konzultaci aktualizovaný návrh dané směrnice. Těší mě, že se do aktualizované verze promítly moje připomínky na otevřenost výběrových řízení, tudíž jsem mohl sepsaný článek odložit do šuplíku a začít psát text nový. Jak je na mém případu vidět, i z opozice lze prosadit témata a body důležité pro městskou část. Pevně věřím, že radní Musil i místostarosta Štrébl vytrvají „v boji“ za otevřená výběrová řízení a upravené znění směrnice se jim podaří v koalici prosadit. Inspirací i argumentem jim budiž Magistrát hl. m. Prahy, kde se otevřenost u zakázek malého rozsahu spustí od léta letošního roku. Oběma pánům tímto děkuji!

Sdílet:

Tomáš Štampach (Koalice pro Prahu 3), opoziční zastupitel

01. 03. 2021

Login