Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Jak bude vypadat lokalita nákladového nádraží?

Jiří Svrček (Piráti), koaliční zastupitel

Připomínky Prahy 3 k plánům s nákladovým nádražím, konkrétně ke změně územního plánu a k návrhu podkladové studie, byly podány. Napříč koalicí jsme dali dohromady spousty připomínek, jejichž zapracování do územního plánu a související studie budeme nyní vyžadovat po magistrátu. Tyto připomínky reflektují nejen potřeby rozvoje území NNŽ, ale především zájmy současných obyvatel Prahy 3. Připomínky ke studii, tzv. masterplanu, mimochodem stihne podat i kdokoli z vás, ale už jen do 31. března. Podrobnosti naleznete na webu iprpraha.cz/nnz; pro odeslání připomínek využijte tamní formulář. Cíl Prahy 3 je ale v této věci jasný a je na něm v koalici jasná shoda — musí vzniknout živá čtvrť, která bude volně průchozí všemi směry, a to i pro lidi, kteří nebudou bydlet přímo v ní. Co určitě nechceme, je uzavřený objekt, kam se bude jezdit pouze spát. Takových už má Trojka i celá Praha bohužel spousty. Potřebujeme vytvořit centrum celé oblasti, ne mrtvé sídliště. Chceme záruky, že v místě vznikne kultura, školy, dostatek veřejné zeleně a jiná občanská vybavenost. V magistrátní komisi pro využití NNŽ celý poslední rok diskutujeme možnosti, jak zajistit, že se vize města po střetu s realitou nerozplynou. Ono totiž zajistit, aby se developer do budoucna řídil přáním města a jeho politiků či architektů, opravdu není snadné. Budou muset vzniknout smlouvy, ve kterých budou naše požadavky právně ošetřeny. Přece jen jde o jednu z největších ucelených výstaveb v republice, kterou si Praha nesmí nechat proklouznout mezi prsty bez dostatečných záruk.

Sdílet:

Jiří Svrček (Piráti), koaliční zastupitel

01. 03. 2021

Login