Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Vážení podnikatelé a živnostníci z Prahy 3,

veškerým svým snažením dlouhodobě usiluji o to, aby městská část Praha 3 byla krásným a příjemným místem pro život. Jako radní pro strategické plánovanání, kulturu a zahraniční vztahy věřím, že v těchto oblastech svým dílem přispívám aktivně k tomu, aby se z naší čtvrti stala progresivní, rozvinutá a pestrá část Prahy, kam se lidé rádi vrací.

Nespočet společenských akcí a živé ulice ale samozřejmě nejsou ani zásluhou mojí, ani dalších volených představitelů Prahy 3, nýbrž především zásluhou občanů, pořadatelů a z velké části i podnikatelů, kterým bych chtěl tento sloupek zejména věnovat.

„Trojka" je z mého pohledu ideálním místem pro založení firmy či podnikání! Důvodů pro takové tvrzení je hned několik. Jedním z nich je poloha poblíž srdce našeho města, tedy nedaleko centra. Dalším je krása a architektura, kterou se můžeme kochat v ulicích, aniž by nás to unavilo. I to může být velkým lákadlem pro klienty a zákazníky.

Na území Prahy 3 funguje pouze jedno velké nákupní centrum, v důsledku čehož vzniká příležitost pro otevírání malých a nezávislých obchůdků, které nejsou tlačeny konkurencí velkých firem a jejich dumpingovými cenami. Obyvatelé Trojky mi jistě dají za pravdu, že sami jsou zvyklí nakupovat u svého řezníka nebo v oblíbených lahůdkách či využívat služby šikovného ševce a zdatného opraváře. Neméně důležitá je i výše nájemného v komerčních prostorách, která je zcela konkurenceschopná. V neposlední řadě je to atmosféra a přístup nás všech, který podporuje živnosti.

Pro další rozvoj v tomto směru bojuji za to, aby v prostorách bývalých lázní v Husitské, které nyní chátrají, vznikl podnikatelský HUB, neboli prostor pro setkávání, realizaci nápadů a vzájemnou spolupráci.

Jako ekonomicky liberálně smýšlející politik se snažím pohlížet na Prahu 3 jako na živý organismus tvořený mnoha buňkami, které v souhrnu představují spolupracující celek. Jdu tomu vstříc a společně s vámi se snažím vytvářet vyhovující podmínky a prostor pro rozvoj podnikání. Takže společně plňme naše sny, buďme odvážní, podnikejme a spoluvytvářejme kladný obraz naší Prahy 3.

Alexander Bellu
radní pro strategické plánování

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

Bez obrázku

V první linii

04. 04. 2016
papez_michal

Praha 3 patřičně reaguje na internetový věk

04. 04. 2016
ropkova_irena_2015

NE radikalismu

04. 04. 2016
Login