Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 patřičně reaguje na internetový věk

I v tomto roce pokračujeme v digitalizaci naší městské části, abychom nezaostávali v rozvoji a zároveň navazovali na koncepci chytrých měst. Proto jsem si na tomto poli vytyčil dva hlavní projekty.

Jako radní pro informatiku jsem se zasadil o systematizaci licenčního prostředí pro všechny základní školy a Sportovní a rekreační areál Pražačka. Všichni žáci a učitelé mají nyní legální software produktů Microsoft. Licence jsou k dispozici ve všech institucích pro žáky a zaměstnance škol zdarma. Ředitelé těchto institucí si zároveň mohou být jistí, že je u nich všechno v pořádku. Zároveň získávají výrazný nástroj pro vzdělávání v oblasti ochrany duševního vlastnictví. Nejdůležitější je pro školy Microsoft Office, neboli sada standardních nástrojů, které jsou hojně využívané v práci i doma, protože mezi ně patří i základní programy jako Word či Excel. Žáci a učitelé přitom nejsou odkázáni pouze na školní počítače a mohou s programy pracovat i z pohodlí domova. V internetovém věku je ovládání digitálních nástrojů nutností a Praha 3 k mé radosti na tento trend patřičně reaguje.

V tomto směru připravujeme také změny na oficiálních webových stránkách Prahy 3, a to především z hlediska jejich přehlednosti a funkčnosti. Minulý rok byla zpracována analýza, na jejímž základě teď probíhá zpracování dokumentace pro provedení změn. Cílem je ulehčit vyhledávání v dokumentech radnice a zefektivnit komunikaci mezi občany a městskou částí.

Michal Papež
zastupitel za ODS

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

ropkova_irena_2015

NE radikalismu

04. 04. 2016
Rut

Hazard s kempem na Pražačce

04. 04. 2016
ambroz_pavel

O zbytcích po OÚNZ Praha 3

04. 04. 2016
Login